Suurel Reedel Raasiku vallas

Täna õhtul toimub Aruküla noorte meediateemaline jututuba. Kui see ettepanek tehti osalemiseks, olin kohe rõõmuga nõus, sest teemakäsitlused on endalegi huvipakkuvad. Millised on üldse meediaväljendused ja -võimalused ühes kohalikus omavalitsuses?

Ajaleht, mis keskmiselt korra kuus tasuta postkasti tuuakse, on üsna levinud. Kas sellest piisab või mitte, kuivõrd on tagatud vaba ajakirjandus, jne, on küsimused, millistele tuleb tihtilugu vastuseid otsida. Raasiku vald osaleb ühes kolme omavalitsuse äriühingus, mis piirkonna kohta kaheksa-leheküljelist ajalehte toodab – seda saab tellida või siis poest osta. Miinus on see, et leht paljudeni ei jõua (miski 250 tellijat), seega ei ole see kanal kuigi tulemuslik. Lisaks annavad Aruküla noored välja ajalehte Aruküla Uudised, mis ka iseenesest täitsa kabe lugemine, aga kuivõrd seda tehakse sõna otseses mõttes õhinapõhiselt, siis ega need lehenumbrid just väga tihti ilmu. 

Üsna popp on nüüd omavalitsust FBs ja mujalgi presenteerida, vähemasti alates 9-10 000 elanikust tundub see täitsa normiks olevat. Mitmed omavalitsusjuhid peavad blogi (nii ka siinkirjutaja üritab nüüd alustada). On veel ka mõned piirkondlikud, maakondlikud raadiojaamad ning muidugi (Tallinna) televisioon.

Minu mõtted tänase kohtumise eel uitavad rohkem kogukonna (mitte ärimeeste käes olevate) raadio suunal, mida võiks ideaalis veel ajalehega kombineerida, sotsiaalmeedia peale selle. Eks siis näis, kuidas läheb.

Vahepeal helistati Raasiku staadionilt (mullu juunis sai meil kauatehtud-kaunikene kunstmurukattega staadion valmis, mis ka kohaliku klubi toredasti kolmandast liigast teise “liigutas”), muidugi kibeletakse nüüd mängima, ja küsimus oligi lumelükkamisest. Pidin entusiaste pisut manitsema, et suure traktoriga kallile väljakukattele liiga ei tehtaks, aga vast kõik laabub. Liigamängud on lähiajal algamas – ootame põnevusega!

Tänaseks lõpetuseks veel meie (Raasiku valla) terviseradadest. Aruküla oma võtab kõige rohkem jumet, osaliselt valgustatud, rajad sees ja puha. Raasiku ja Pikavere omad on rohkem idee tasandil, aga nende ideede realiseerimisel tervisespordi populariseerimise ja Teeme Ära talgute kaasabiga võiks veel tänavu asjast asja saada. Tahangi veel enne õhtust meedia-koosolekut mõned tiirud suusarajal teha, vbl enam sel talvel ei saagi suuski alla ( – 

One thought on “Suurel Reedel Raasiku vallas

  1. Mulle isiklikult tundub see valgustus veits üle pingutatud. Tegin ise üks sadakond kilti seal rajal ja tundus, et sõitjaid on vähe (1-2) ja kes sõitis see pealambiga või ilma aga suurt ringi. Kui anda igale sõitjale pealamp iga aasta siis oleks vist odavam ja saaks sõita igal ajal (ka keskööl).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s