Viimase nädala tegemistest

Hiljuti avaldati järjekordsed rahvaloenduse osaandmed, kust saame teada, kus Raasiku
valla inimesed tööl käivad. Tulemused (TOP 3): 846 Tallinna linnas, 588 Raasiku vallas ja 189 Rae vallas. Meie teiste naabrite „panus“ jääb marginaalseks: Anija vallas käib tööl 18 inimest, Jõelähtme vallas 24 ja Kose vallas 3 inimest. Välismaal 60, sh Soomes 48.

Märtsi lõpul oli KIKi keskkonnaprogrammi taotluste esitamise tähtaeg. Vallavalitsus esitas kaks taotlust, üks Aruküla aleviku ja Kurgla küla liigvee ärajuhtimise osas, teine kasutusest väljalangenud põllumajandushoone lammutamiseks Järsi külas (koostöö eraomanikuga, tema kulul. Nüüdseks oleme saanud mõlemat taotlust parandada ja täiendada (viimati täna) – iga korraga lähevad ikka paremaks -) Otsused peaks saama teada jaanipäevaks. Raven esitas ka ühe projekteerimistaotluse, niisiis ootamisärevust ja positiivsete uudiste ootust jagub.

Püsivalt palju tähelepanu nõuab Raasiku lasteaia juurdeehitus: ehitustööde riigihanke pakkumiste esitamise tähtaeg on juba 26. aprillil, seejärel kahe, max kolme nädalaga peaks saama kõik toimingud tehtud ehk mai keskpaigaks on töövõtuleping loodetavasti sõlmitud. Omanikujärelevalve on hanke korras leitud, laenuraha-hange ette valmistamisel. Ka Aruküla lasteaias käivad tööd: üks ruumikompleks remonditud, alustatud on fassaadidega ja selle EASi taotluse mahus (toetus 31 956 eurot) on veel ka ühe rühma magamistuba, mis tehakse korda juuni keskpaigast alates juuli alguseks.

Äsja lõppes Südamenädal. Raasiku vallas toimus sel puhul kolm kepikõnniüritust (21. aprillil): algusega kl 11 Arukülas, kl 13 Pikaveres ja kl 15 Raasikul. Kokku võttis kolmest sündmusest osa tubli 80 inimest, ääretult positiivsete mõtetega oldi koos, eriti aktiivne osavõtt oli Raasikul. Raasiku kepikõnnimatkast saab FBs fotosid ja videot vaadates hea ülevaate. Sportlikule pühapäevale pani väärika punkti FC Jokeri esimene selle hooaja kodumäng, mis läks (võib öelda, et traditsiooniliselt) hästi: omad võitsid 2:0.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s