Emadepäeva künnisel

Tea, kas tasapisi lähenev neljakümnes sünnipäev mõjub, aga alles ma selle blogindusega alustasin ja no ei jõua tihedamalt kui kord nädalas postitusi teha. Nüüdki tiksus 8 päeva täis eelmisest postitusest arvates. Aga tagasivaade möödunud (töö-) nädalale on selline.

Eelmisel laupäeval möllas kogu Eesti ära teha, nii ka Raasiku vallas. Tõesti sai tublisti puhtam me keskkond, ja küllap jagub rookimist ka järgmisteks aastateks. Omavalitsuse vaatevinklist hinnates on tegu iseäranis sümpaatse projektiga, sest olegem ausad: eeskätt ja üldjuhul saavad puhtaks ju teeääred, haljasalad, lasteaedade ja rahvamajade ümbrused, mis munitsipaalomandis ehk KOV korraldada. Vähima tänuavaldusena sõitsin kõik meie talgupaigad läbi, ühe ringiga kilekotirulle jagades ja tervitusi edastades, teise ringiga juba talgusuppi laiali vedades. Inimestel silmad särasid ja rõõm äratehtust selgelt tajutav!

Mai viimasesse nädalasse sai kokku kutsutud üks kirikute-kalmistute ümarlaud, et nii luteri kui õigeusu kirikute kinnisvarapealike kui kohalike koguduste ja naabervaldadega kirikute ja kalmistute majandamise rõõmu- ja murepunktid lahendusi otsides koos läbi käia. Segased on seisud nii kirikuvara arendamisel kui kalmistute majandamisel: kogudused ei ole rahul investeeringute eraldamisega ja õiguskantsler näeb puudujääke kalmistute majandamisel omavalitsuste poolt. Eks näis, kas saame pildi ühiselt arutades selgemaks.

Jalgpallist. Sel nädalal on Raasiku FC Jokeril kaks mängu: üks oli kolmapäeval koduväljakul (kaotus 1:2 Loo klubile) ja teine emadepäeval, 12. mail Lasnamäel Ajaxiga (pole veel linnaloa taotlust kallile kaasale esitanud, aga tegelikult tahaks ikka omadele kaasa elama minna). Ajax on kõva klubi ja arvestades koduväljaku eelist meile seal ilmselt suurt rõõmu ei tule, aga ikkagi – omasid on vaja toetada! Joker on II liiga ida-põhja grupis 13st mansast hetkel 11., Ajax 2.

Täna, laupäeval, oli Raasiku valla lusikapidu – vallavanema vastuvõtt. Need kaks korda aastas, emadepäeva ja isadepäeva n.ö eelõhtutel, toimuvad sündmused on alati nii rõõmsad ja südamilikud. Sünnid on viimasel ajal küll veidi “järgi andnud”, ent 19st kutsutud lapsest ühes vanemate jt lähedastega tuli kohale 18, mis on jällegi väga tore. Pärast lusikapidu Aruküla mõisas sai väisatud ka naabrite tegemisi ja seda juba koos perega: Kehra gümnaasiumi ees toimus Anija valla II. laulu- ja tantsupäev ning Kosel sündmus nimega “Kose kutsub külla” kevadlaada, grillimisvõistluste ja kultuuriprogrammiga. Kehras olime põgusamalt, sest istuma ei mahtunud ja lastel hakkas igav, see-eest Kosel olime hea mitut tundi; sai süüa ja juua, sai rongiga sõita (just nimelt!), suhkruvatti ja riidekaupa. Rahvast oli murdu. Kodu poole sõites püüdsin ette kujutada, kas Arukülas õnnestuks analoogset üritust korraldada, aga jäin oma muidu hea ettekujutusvõimega jänni -) Seda enam, Kose LC ja Kose VV – tublid olete!

Uuel nädalal viibib Eestis üks punt norrakaid, kes siinsete mõiskaoolide seast endile projektipartnereid otsivad. Kolm neist tuleb ka teisipäeva õhtuks Raasiku valda, tegime neile igati kabeda programmi kuni kolmapäeva lõunani, mil nad lennukile suunduvad.

Aga enne on emadepäev – õnnitlused kõikidele emadele! 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s