Nädala kokkuvõte

Esmaspäevast kolmapäevani viibis Eestis grupp norrakaid, kes mõisakoolide ja Norra riigi rahastuse raames meie mõisakoolidega koostööpunkte otsisid. Kolm neist külastasid teisipäeva õhtust kolmapäeva lõunani ka Raasiku valda. Majutasime nad Kiviloole, mis ka iseenesest mõis, aga erakätes olev (mõisa kõrval valitsejamajas oli veel 40 aastat tagasi Kiviloo algkool). Omanik on nimelt norrakas ja muidugi oli ta rõõõmsasti päri oma rahvuskaaslasi võõrustama, pakkudes neile tasuta majutuse ja söögid-joogid. Tänud, Jörn! Kolmapäeval korjasin külalised Kiviloolt peale ja siirdusime Pikaverre, kus pärast majas tegutseva lasteaia ja algkooliga tutvumist toimus külaseltsi ja valla aukodaniku Vaino Nappi osavõtul koostöömõtete genereerimine. Pikaverest sõitsime varsti Arukülla, sealses endises mõisahoones tegutsevad aastaid valla huvialakeskus Pääsulind ja Aruküla Vaba Waldorfkool. Häid mõtteid tekkis sealgi. Seejärel põikasime Aruküla Põhikooli lõunat võtma, külalised sõid isuga sel päeval menüüs olnud kartuliputru ja vorstikastet, et olevat täitsa kodune toit neile. Näitasime neile kiirelt poiste tööõpetuse ja kodunduse klasse ning aulat ja spordisaali. Käisime ka Vildivillas – kohvik ja käsitöökoda Arukülas – norrakad tahtsid näha, kuskohas need eelmisel õhtul söödud tordid ja pirukad tehtud on. Lõpetasime vallamaja kiirkülastusega ja läinud nad olidki, et lennuki väljumiseni jäänud paari tunni jooksul veel ka pilk vanalinnale heita. Igatahes, ootame sisukat koostööd! Aitäh, Maiu, koordineerimast!

Neljapäevast ja reedest midagi põnevat välja tuua ei ole, paberitööd oli üsna palju kuhjunud.

Laupäeva mahtus kaks Raasiku vallaga seotud sündmust: keskpäeva paiku külastasin lastega Kiviloo kevadlaata ja pärastlõunal FC Jokeri mängu Tallinnas Wismari uulitsa staadionil. Laat oli oma tuntud headuses, kauplejaid jagus, päike küpsetas. Kuigi külas elanikke vähe, siis üritustele tulevad ikkagi umbes pooled inimesed välja ja see on tegelikult kõva sõna! Jalgpall tasus ka vaatamist, Joker sai 1:0 võidu. Neljapäeval on järgmine mäng, koduväljakul Raasikul. Loodame võitude jätkumist!

Täna, pühapäeval, toimus õppuse Kevadtorm raames külastuspäev. See tähendas võimalust vaadata Neeme lähedal rannal meredessanti koos eelneva tutvustuse ja järgneva supiga. AK kajastas sündmust üsna ülevaatlikult, juhtusin isegi kaamera vaateväljast läbi jalutama, kui mereväe ülemat Sten Sepperit Arukülast intervjueeriti.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s