Maikuu eelviimasel nädalal

Möödunud nädalal sai möllatud valla ettevõtluse arengukava, Kevadtorm 2013 sündmuste ja Raasiku lasteaia juurdeehituse ettevalmistamisega. Nädalavahetus oli jällegi hariduse ning kultuuri päralt, üht-teist sai ka perega ette võetud.

Ettevõtluse arengukava osas sisustasid ühe päeva kaks TÜ praktikanti, kellele leppisin kokku 9 intervjuu-aega suuremate tööandjatega Raasiku vallas. Ise olin neljal juures, ikkagi huvitav ju vahetult teada saada, mida ettevõtjad vallast ja üldse ilmaelust arvavad, milliseid rõõme ja milliseid muresid evivad. Päev läks kenasti korda, arengukava koostamisega püsime graafikus. Nüüd proovime veel vanemate õpilaste arvamusi välja selgitada, tasapisi teksti kirjutada, järgmine töörühma koosolek 13. juunil Raasiku koolis. 

Raasiku lasteaia juurdeehitus on käesoleva aasta suurim investeering. Lõppeval nädalal sai sel teel astutud järjekordne samm, nimelt allkirjastatud omanikujärelevalve käsundusleping. Järgmisel teisipäeval, mil lõppeb vaidlustusteks seadusega antud tähtaeg, saab allkirjastatud ka ehituse töövõtuleping ja tööd võivad alata (eeldatavalt 3. juunist).

Kaitseväe suurõppus Kevadtorm 2013 puudutas Raasiku valda üksnes riivamisi, ent ärevust jagus sellegipoolest: näiteks automaadiga kaitseväelane Aruküla mõisa väravas, erivärvides tehnika liikumine valla teedel või aegajalt kuuldavale toodud lasud / valangud erinevatest tulirelvadest. Kahetsusväärsel moel oli kommunikatsioon ses osas puudulik, nii et inimeste ehmatus on täiesti mõistetav. Neljapäeval oli küll võimalus tutvuda Aruküla endise veinitehase territooriumil toimuvaga – ja see oli vägagi põhjalik ja ülevaatlik – ent arvestades, et info neljapäeval kl 11 toimuvast külastusest jõudis vallavalitsuseni (minuni) kolmapäeva õhtul pärast viite, siis peale kõikvõimalikesse meililistidesse saatmise rohkemat teha ei saanud, ja osavõtjaid oli vähevõitu. Võtan endale vabandada kaitsejõudude eest Raasiku valla elanike ees, kes kaitseväe tegevuse tõttu mil-iganes-viisil kannatasid.

Laupäeval oli Pääsulinnu muusikaosakonna lõpetamine ehk kontsert-aktus. Seekordse lennu moodustasid 7 tublit pääsulindu – tuult teile tiibadesse veelkord! Mõelda, kuidas see aeg küll lendab, et juba järgmisel aastal tähistab huvialakeskus Pääsulind 25. tegevusaastat – samas kui Raasiku vallal oma tänases kuues saabub 2014. aasta märtsis 22. aastapäev. Laupäeva õhtul toimus Aruküla külje all ka Lüü-Türri meeste sõjalaulude õhtu. Tunnistan, et ega sellisel üritusel ma varem osalenud ei olnud, aga korporandina ei ole cantuse tegemises midagi võõrast. Eriti veel pärast tänavust naistepäeva kontserti -) Rahvast oli piisavalt palju, lõke praksus ja sääsed tegid oma igapäevast tööd hoolimata üsna tugevast tuulest. Hästi tehtud!

Pühapäeva õhtul toimus Aruküla noortekoori kevadkontsert, ja seegi oli omal kohal otse kümnesse. Kooriliikmete poolt kõlas hiljem arvamusi, et vigu tuli ikka sisse, aga no minu kõrv neid küll ei haaranud -) Küll oli palju rõõmsat meeleolu, tegutsemislusti ja saalitäis publikumi. Sümpaatne oli seegi, et kavalehe pöördel oli ära toodud häälteliigid lauljate lõikes. Tublid olete! 

Igasuguste ürituste kuhjumise valguses on juba kohati tunne, et (ei, mitte maailmalõpu lähedusest ei tahtnud ma rääkida) inimestel on suur soov kõikvõimalikud sündmused enne suurt suve ära teha ja pingutatakse veel viimast, nii palju, kui torust tuleb. Järgmisel nädalal esmaspäeval Ohutuspäev Teeme head ja Raasikul kooli projektikoosolek, teisipäeval Kaarel Eenpalu 125, kolmapäeval vallavalitsuse istung kirikute-kalmistute ümarlaud ja õhtul üks volikogu komisjon, reedel aktused Pikaveres ja Raasikul, laupäeval Harjumaa laulu- ja tantsupidu. Ja pühapäevast nädal puhkust!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s