Järeleaitamistund

Liiga pikk vahe tuli sisse, liiga pikk … 31. mail nullis äike koduse interneti ära ja 2. juunil sõitsin perega nädalaks Bulgaariasse puhkama. Aga enne ja pärast seda on päris palju juhtunud – siin lühike kokkuvõte minu arvates olulisemast.

27. mail toimus neljandat korda mitme valla lastele mõeldud ohutuspäev Teeme head, sedakorda Viikingite Külas. Raasiku vald oli esindatud mõlema kahe põhikooli lastega, programm oli asjalik, ilm oli soe. Kiitus korraldajatele!

28. mail toimus Arukülas Kaarel Eenpalu 125. sünniaastapäevale pühendatud sündmus, sellest oli nii eelmises sissekandes kui meedias juttu.

29. maiks kutsusin kokku kirikute ja kalmistute haldamise-hooldamise ümarlaua, eesmärgiga käsitleda parimaid praktikaid nii kiriku vara kui (üldjuhul omavalitsustele kuuluvate) kalmistute hooldamisel, kuulda kirikuvalitsuste (EELK ja EAÕK) vastuseid-seisukohti kohalike koguduste küsimustele ja muredele kirikuvara valitsemisel ja arendamisel. Käesoleva nädala Sõnumitoojas ilmub sellest ümarlauast ka väike kokkuvõte.  

31. mail toimusid järjestikku Pikavere algkooli ja Raasiku lasteaia lõpuaktused ning oligi käes 1. juuni, mil kõik laulust-tantsust lugupidavad inimesed seadsid sammud / keerasid autonina Keila poole, kus leidis aset Harjumaa laulu- ja tantsupidu. Rahvast murdu, päike kõrvetas, laulupeo plats heatujulisusest õhkamas. Raasiku valla esindus oli muljetavaldavalt suur: üle kümne laulu- ja tantsukollektiivi, pluss veel lugupeetavad Juhan Trump, Külli Ovir ja Heli Karu dirigeerimas – see oli tõesti meeliülendav! Väga ilus pidu oli, tänud kõikidele korraldajatele ja kaasaaitajatele ning muidugi Raasiku valla esindajatele!

Puhkuselt naasnuna kibelesin Raasikule, kus pühapäeval 9. juunil tore teatripäev toimus. Külalised, keda hoolimata kenast ilmast oli kohale tulnud tubli peaaegu-et-saalitäis, said nautida kaht tükki: “Ulgumerel” ja “Limonaadi Ets”, esimene Raasiku, teine Aruküla harrastusnäitlejate esituses. “Ulgumerel”, mille tegevus toimus merel triivival parvel (väga tõetruu lavakujundus ja see valimiste teema ka, vt edasi!), märksõnad olid ausate valimiste korraldamine ärasöödava reisikaaslase leidmiseks. “Limonaadi Ets” jällegi ühest tööpäevast nõukaaegses limonaaditsehhis ehk mis võib kõik juhtuda tsehhi juhataja komandeeringu ajal – ja juhtus tõesti palju, lisaks tuntavad nimelised ja organisatoorsed paralleelid -) Mõlema puhul oli näitlejatel üsna mahukad tekstid ladusalt peas, imetlusväärne lihtsalt! Hästi tehtud!

Praegu kõik, homme täiendan pärast volikogu istungil edastatavate infode täpsemat formuleerimist.

2 thoughts on “Järeleaitamistund

  1. Väga hea kokkuvõte aktiivsest nädalast meie kultuurivallas. See saab olema tõeliselt haruldane ajalooallikas tulevaste ajalooraamatute jaoks. Jäi aga kripeldama, et Harjumaa laulupeol sai Juhani ja Heli kõrval Raasiku vald olla uhke ka kolmanda dirigendi üle – Külli Ovir. Panin nüüd siia kirja, siis ei jäeta teda kogemata ajalooraamatutest välja:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s