Sel korral

Alustades eelmisest nädalavahetusest, siis reede õhtupoolikul toimus Raasiku raudteejaama juuniküüditamise mälestuskivi juures leinamiiting. Nagu nimetuski ütleb, siis ega seal midagi ülearu positiivset ei ole, samas, kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Ilm oli mälestusüritusele kohane: tibendas vihma, lõõtsus tuul, oli vilu. Oma sõnavõtus meenutasin ka enda perekonda tabanud küüditamisest ja kutsusin üles nendest aegadest rääkima – sest muidu meil varsti polegi neid, kellelt küsida (isiklik kogemus).
Laupäeval rõõmustasime vallas kahe munitsipaal-põhikooli lõpetajate üle, esmalt Aruküla oma 34, seejärel Raasiku oma 19 lõpetajaga. Facebook on lõpetajate fotodest tulvil -)
Pühapäeva mahtus Harju-Jaani kihelkonnapäevade raames Tornide kontsert, waldorf kooli lõpetamine ja jalgpall Raasikul. Tornide kontsert oli super, ainus kord, kus sõna palusin, oli veetorni juures ja just Tuulekella kiituseks. Sest tegelikult kõik, mida nad teevad – olgu see kunstikelder (kust ma pikisilmi valla sümboolikaga kingikotti täiendust ootan), Birkenruh teatritükk või kihelkonnapäevad – kõik väärib aplausi.
Waldorfi lõpetamine oli soe: 6 lõpetajat, traditsioonilised luuletused neilt, saal rahvast täis. Aktuse lõppedes allkirjastasime tegevjuht Kertiga ilma suurema kärata ka ruumide üürilepingu järgmiseks viieks aastaks – olen rõõmus!
Jalgpall pärast aktust küll rõõmu ei tootnud, kaotasime 0-6, aga posiitiivne seegi, et publikumi jagus, poolehoidjad ei ole lootust kaotanud -)

Sellest nädalast on hetkel kõige eredamad mälestused tänasest visiidist Kaitseliidu Harju maleva staabi lattu: sain lõpuks oma kaks kotti kama kätte. Samas 23ndal toimuvale Harju Maakaitsepäevale lähen ikka tsiviilina, et sealt Raasiku valda võidutuli tuua.

Ees ootavad jaanituled, üks vingem kui teine: 21.06 Aruküla, 22.06 Raasiku ja 23.06 Kiviloo ning Mallavere. Alevikes saab osa ka Reformi pannkoogikohvikutest, nii et olge kohal ja teeme suu magusaks!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s