Jaani-järgselt

Eelmise nädala põhiteemaks oli muidugi jaanituled. Enne seda aga saime esmaspäeval 18 tonni toiduabi ELilt, mis Mistra-meeste ja valla sotsiaali-naistega Raasikul maha sai laaditud. Kolmapäeva sisustas Harjumaa Omavalitsuste Liidu volikogu, sedakorda Tallinnas. Suvekuudel HOLi ei peeta, järgmine kord septembris. Paar kolleegi said aasta nooremaks, üks magistrikraadi võrra rikkamaks -) Raasiku lasteaia juurdeehitus edeneb.

Jaanitulede avalöögi andis 21. juunil Aruküla: erinevad kultuurilis-meelelahutuslikud etteasted, Kukerpillid, vägev lõke ja palju-palju rahvast. 22. juunil möllas rahvas Raasikul: samuti tihe kultuuriprogramm, ansambliks Nukker Kukeke, õhtu oli küll veidi jahedam. Arukülas ja Raasikul tegime pannkoogikohvikut – saba oli kogu aeg taga -)

23. juunil käisin päeval Harju Maakaitsepäeval Laagris, kus lisaks mitmetunnisele tihedale programmile Harjumaa omavalitsusjuhid vabariiklikult Võidupüha paraadilt presidendilt toodud võidutule maavanema vahendusel endile said. Ilm oli palav ja päikeseline – meenutuseks, et 2012. aastal Raasikul toimunud maakaitsepäeval tuli pea päev otsa paduvihma… Koju jõudes sisustasin enne õhtusi jaanitulesid aega värvimistöödega ja siis oligi aeg autonina Kiviloo poole keerata, sealt Mallaverre. Ikka murumängud ja õneloos, tulesüütamised.Kõik läks kenasti korda, ilm oli igal peol suurepärane ja rahvas rõõmus – tõeline võidupüha!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s