28. nädal

Möödunud praegu viimasesse puhkuse-nädalasse mahtusid päev Vembu-Tembumaal, kinoskäik, paadisõit perega Pirita jõel (päris hea trenn, muide -), Tallinna merepäevad, Tõnis Mägi 65 juubelikontsert. Randa ja ujuma jõudis ka. Ja muidugi Aruküla kohvikutepäev laupäeval: “Jälle käes on tähtis päev, Arukülas kohvikuid sa näed. Garinal see mõte vahva – kutsuks kokku kõik’se rahva – tuli pähe juba ammu, nüüd siis astus taas sel’ sammu. Rahvast ringi liigub palju, mõnel pool on musa valju. Teisal lapsed kilkavad, aedu mööda silkavad. Kui meil lõpuks õhtu saabub, nendime, et kõik on laabund. Tundkem rõõmu, olgem koos, nautigem, mis päev meil toob!” 

Umbes-täpselt selline “lulla” kujunes lausa iseenesest laupäeva hommikul, mil äratuskella helisedes oli mõte vaikselt aias toimetada ja rulluiskudel üks tiir teha, enne pere ärkamist – kuna aga noorem tütar otsustas ka ärgata, siis tema voodi kõrval lootuskiirt hellitades (ehk uinub veel) need luuleread sündisidki -) Panin need hiljem kirja ja kandsin kohvikupäeva lõpuüritusel Trumpide muusikakohvikus ka ette – vaat nii.

Et olin puhkusenädala kodumail ehk levis, siis said ka mitmed tööasjad aetud. Aruküla lasteaia remonttööd ja Raasiku lasteaia juurdeehituse hetkeseisud vaatasin kolmapäeval oma silmaga üle, aga progressi on üsna mitmel rindel: ette valmistatud ja läb viidud on mitmed riigihanked, prügivedu läheb tänu mitme valla ühishankele sügisest soodsamaks; nädalapäevade pärast algavad mustkatte ehitustööd seitsmel Aruküla teel-tänaval, Pikavere lasteaed-algkoolis küttesüsteemidega; niitmistööd edenevad; investeerimislaenu leping saab meie uue pangaga – Danske Panga Eesti filiaaliga sõlmitud.

Eelmise nädala jooksul sai käidud ka kolm korda rattaga ja kaks korda rulluiskudega sõitmas – abiks ikka -) 

Täna kohtusime Pikaveres ja pidasime plaani Raasiku valla loodusradade kava koostamiseks KIKile taotluse esitamiseks. Meil on küll olemas valla matkarada, mille olemasolust keegi täpsemalt ei tea, sest igasugune viidamajandus puudub; on mõtteid Paraspõllu looduskaitsealale koos Rae vallaga ühise loodusõpperaja tegemiseks; on tagasihoidlik terviserada Arukülas – nüüd saavad kõik need ühtse käsitluse kompaktse projektitaotluse näol augustikuu Keskkonnainvesteeringute Keskuse taotlusvooru. Ikka selleks, et nii meil endil kui külalistel kaugemalt oleksid paremad võimalused-tingimused Raasiku valla looduse ja pärandkultuuriga tutvumiseks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s