29. nädal (15.-21.07)

Nädal taas läinud, aeg vahekokkuvõtteid teha.

Eelmisel nädalal olin tööpostil pärast kolmenädalast puhkust. Eksivad need, kes arvavad, et juulikuu, see on paras hapukurk ja muidu-tiksumine vms. Vastupidi: tegelikult on tööpäevad vägagi tihedad, aga kõigest järgemööda.

Raasiku valla loodusradade taotlusest Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) kirjutasin eelmises postituses. Saime esmaspäeval põhilise läbi räägitud ja sel nädalal veel täpsustame. Usun, et see on üks hea ja vajalik ettevõtmine, peaasi, et ka KIKi jaoks.

Teisipäeva hommik algas Raasikul valla vapi andmisega ajutiseks kasutamiseks Birkenruh etendustel. Sealt sai siirdutud Jürisse, kus toimus Rae vald 22 ürituste raames “hommikukohv vallavanemaga”. Vallamaja-rahvas oli tublisti küpsetanud, kohapeal tehti veel pannkooke juurde, õhkkond oli vaba ja kohvilõhnane 🙂 Naabrid said kingiks Tuulekella kunstikeldri suhkrutoosi ja lillekimbu (khmm, mis vist osutus ainsaks sel pidulikul päeval, aga see selleks 🙂 Täitsa kahju, et Raasiku valla aastapäev on märtsis, talvisel kalendrikuul taolist vabaõhu-üritust ei korralda …  

Aruküla lasteaia suvised remonttööd hakkavad lõppema: nii ühe rühma magamistuba kui teise garderoob on remonditud ja töövõtja poolt üle antud, viimase fassaadiküljega läheb veel nädalapäevad aega. Kirsiks tordil saab olema poku-stiilis õuepaviljon, mille ehituse finantseerimiseks ka lasteaia sünnipäeva raames heategevuslaat toimus. See peaks nüüd augusti keskpaigaks valmis saama – algaval nädalal tullakse seinu paigaldama – ja siis on mõte üks tänuüritus maha pidada. Sest eriti viimastel aastatel on Aruküla lasteaed üsna palju investeeringuid saanud, alates CO2 rahadest ja regionaalsete investeeringutoetuste programmist vallaeelarveni ning paslik oleks nüüd kõikidele senistele kaasaaitajatele üks suur aitäh öelda. Kuupäev saab ilmselt olema 14. august, nädala pärast saab aja täpselt lukku panna.

Küll sai paika Raasiku lasteaia juurdeehituse nurgakivi-tseremoonia toimumisaeg: 12. august kl 17.00. Kutsed saavad algaval nädalal välja saadetud ja nurgakivisse paigaldatav traditsiooniline silinder tellitud; päevakava on juba paigas.

Ei saa me läbi jalgpallita 🙂 Rõõmsatest arengutest Raasiku staadionil (valgustus valmis, tribüünid paigas) on juttu olnud varemgi. Algaval nädalal peaksid ka esimesed eurod staadioni rentimisest vallaeelarvesse laekuma, seegi omamoodi sündmus 🙂 Järgmine mäng koduväljakul toimub eeloleval pühapäeval ehk 28ndal juulil. Nii Maardu kui järgmine vastane Lasnamäe Ajax on tabeli eesotsas (vastavalt kolmas ja teine), seega lahingud tulevad kõvad ja pöidlahoidjaid väga vaja!

Eelmisel nädalal said allkirjastatud laenuleping Danske Bank Eesti filiaaliga (kes vastava riigihanke võitis) ja Aruküla teid-tänavaid ehitama hakkava OÜ-ga ÜLE. Võlg on alati võõra oma, aga laenuraha intressid on tegelikult maru soodsad praegu. Ilma laenurahata ei oleks aga kuidagi võimalik Raasikule lasteaia juurdeehitust teha; fondidest-programmidest tänavu ja ka järgmisel aastal meile vajalikul määral toetust taotleda ei saa.

Kergliiklustee ehitamise osas Arukülas Tallinna maantee äärde toimusid samuti mõned arengud, aga lõplik lahendus ei ole veel paigas, sellest siinkohal pikemalt ei kirjuta.

Mitte-töises plaanis lisan veel nii palju, et reede õhtul pidasime vanema tütrekese 5ndat sünnipäeva ja laupäeval käisin isaga Kaitseliidu Harju maleva suvepäevadelt läbi (teisiti seda neljatunnist külastust nimetada ei saa).

Olen tahtnud ka rattaga tööle ja tagasi sõita, aga kehvakese vormi juures ja tugevatest tuultest johtuvalt ei ole seni õnnestunud. Tegelikult on ka iga päev olnud vajadus päeval autoga sõita, ehk et jääksin ainult rattaga jänni 🙂 Täna õhtul tegin ühe 22 km ringi ratast ja rahul sellegagi 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s