Juuli lõppes, august algas

Olen nüüd kahe nädala tegemistest ülevaate võlgu – häbi mul olgu …

Alustaksin töisest poolest. Raasiku lasteaia juurdeehitus edeneb kenasti, tööd on graafikus. 12ndaks augustiks on ette valmistatud pidulik nurgakivi-panek, vutlar olemas, suupisted tellitud, Pikavere koolimajas alustati 29ndast juulist kesküttesüsteemi paigaldamist, sel neljapäeval toimus ehituskoosolek detailide täpsustamiseks. Augusti lõpuks peab siseosa valmis olema. Välja kuulutatud on riigihange välisosa ehitamiseks. Aruküla lasteaias said tööd neljapäeval üleantud-vastuvõetud, töös on veel poku-stiilis õuepaviljon, mida Lõuna-Eesti meistrid ehitavad. Kohe-kohe läheb Arküla tänavate mustkatte ehituseks, tööd käivad ka Kulli tee rekonstrueerimisel, hetkel küll Lagedil bensuka juures, seejärel juba Raasiku valla piires. See viimane ehitus on Maanteeameti teema. Vallateede greiderdamise teine ring on käes.

Neljapäeval mängis FC Joker taas koduväljakul, jõudsin ise ka üle jupi aja väljaku äärde kaasa elama. Viik tugeva vastase üle on igati tubli tulemus, samuti teadmine, et tegelt olid jokkerid mängus tublimad ja väärinuks võitu. Vast siis järgmine kord.. Uued klubivärvides tribüünid sobivad sinna kenasti ja pealtvaatajaid jagub küllaga!

3. augustil toimus Raasiku valla suvespordipäev, võõrustajaks mullune võitja Kiviloo. Järgnev on poliitiliselt mittekorrektne hinnang ja kellele see ei meeldi, võib järgmise lõigu lugemata jätta, aga … mulle meeldivad Kiviloo küla ja sealsed inimesed! See, kuidas väike küla, kel ainsana Raasiku valla küladest ka oma külakeskus, on suutnud nii toreda külaplatsi välja arendada ja mis peamine: selle sisuga täita, on täiesti fenomenaalne! Kas hea lugeja teab ühtegi (teist) küla, kelle üritustele tuleb ALATI rohkem rahvast kohale, kui külas elanikke on? Kiviloo külaaktiivi kvaliteetüritusi tullakse nautima naabervallast Anijalt ja kaugemaltki, ise olen sel aastal külastanud vastlatralli, mailaata, jaaniõhtut  – kõik pika traditsiooniga üritused. Lisaks naistepäeval Harjumaa valdade-linnade talispordipäev ja nüüd valla suvespordipäev. Spordipäev ise möödus rahvarohkelt lämbes suvepäikeses, lõpptulemusena võitis Härma küla, mis tähendab mh, et järgmisel aastal toimub Raasiku valla suvespordipäev taas Härma külas, nagu 2012. aastalgi. Tubli, Härma! Loodetavasti tuleb järgmisel aastal tugevalt välja Pikavere, mis edu korral annaks Pikaverele võimaluse võõrustada suvespordipäevalisi 2015. aastal selleks ajaks eeldatavalt valmisoleval Pikavere külaplatsil 🙂  

Puhkusepäevi on aidanud sisustada põhikooli klassikokkutulek (juba 25 aastat lõpetamisest möödas!), puhkus Kauksis ja Sääritsal (imeväike küla Peipsiveerel), Vudila ja Elistvere loomapargi külastamine. Loomapark on paari aastaga, mil seal käinud ei olnud, tublisti arenenud: nüüd on korralik külastuskeskus, näriliste maja jms. Ega selliste kolme- kuni viieaastastega seal üle tunni ikkagi midagi teha ei ole. Karu, põhjapõtra, kitsi, metssigu, jäneseid, kährikut, rebaseid ja piisoneid nägime, ja siis Vudilasse. Olles sel suvel ka Vembu-Tembumaal (VT-maal) käinud, siis lubatagu paar võrdlust siinkohal. Järjekorrad sissepääsul ja (popimate) atraktsioonide juures: VT-maa EI, Vudila JAH. Ilm trehvas mõlemal puhul hea, siit kumbki lisapunkti ei saa 🙂 Atraktsioone on VT-maal rohkem ja territoorium suurem, mistõttu seal VT-maal oligi igas mõttes lahedam ringi tuiata. Samas ei ole VT-maal juurdepääsu veekogule, Vudila aga asubki õkva järve kaldal. Hiljuti ilmus vist Postimehes üks võrdlev lugu neist kahest, et kes pole veel käinud, aga plaanib minna, soovitan selle netist üles otsida.

Sellised mõtted siis seekord. Facebooki laadisin mõned fotod ka: Kaitseliidu Harju maleva suvepäevadelt, uue rattaga poseerimas ja Kaberneeme rannalt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s