Augustikuu esimene dekaad

6ndast 8nda augustini olin puhkusel. Käisin küll ühel päeval mõned tunnid Sõnumitooja OÜ osanike strateegiakoosolekul, aga muus osas “kodune”. Üht vabaõhu-etendust käisin abikaasaga vaatamas, nimelt “Minu girlfriend on eestlane”. Üsna selline laadna tükk, sai naerda ja puha. Etenduse lõpuosa ilmestas massiivne padukas, mille vastu isegi kilejoped õieti ei aidanud. Samas mitmed tööasjad said ka aetud, valla arengukava projekti kirjutatud jms. Laupäeval väisasime perega Reformierakonna suvepäevi.

Esmaspäevane (12.08) tipphetk oli kindlasti Raasiku lasteaia juurdeehituse nurgakivi tseremoonia. Tegu on Raasiku valla tänavuse suurima investeeringuga, suurima ehituse töövõtuga, mis vältab kolmandat kuud ja peaks detsembriks valmides looma kahe rühma jagu lasteaiakohti. Kes osalesid, teavad isegi, aga kes mitte, neile paari lausega veel toimunu selgituseks. Pärast vallavanema, ehitaja esindaja ja maavanema tervitusi/sõnavõtte komplekteerisime üheskoos nurgakivi silindri sisu: juurdeehituse projekti põhilised joonised (lamineeritult), ajaleht Sõnumitooja 31. juuli number, kus oli pikemalt ehitusest juttu, viieeurone ehitamisel kasutatava valuuta kirjeldamiseks ja vallavanema visiitkaart 🙂 Lisaks lasteaia laualipp ja laul, Harju maakonna kaart ja laualipp, ja üks kümneeurone. Kõik see sai (tunnistan, mõningase vaevaga) silindrisse topitud, kaas kinni kruvitud, silinder oma kohale shahti ja seejärel said kõik soovijad kelluga betooni lisada. Must töö tehtud, luges kirikuõpetaja natuke jumalasõna ja Meie Isa Palve ning sellega olid välitööd lõppenud – siirdusime lasteaia saali, kus sai väikese ampsu ja alkovaba vahuveini saatel muljetada. Veidi hiljem pakkus projekteerija ülevaate kasutatud arhitektuurikeelest jms.

Tänase päeva eradamad hetked on (kohapõhiselt) seotud Pikavere ja Raasikuga. Pikaveres kogunesime koosolekule teemal valla lasteaednike töötasustamine ja selle perspektiivid. On ütlematagi selge, et palgad vajavad tõstmist, senine olukord ei saa jätkuda. Küll on vaja selgeks ja läbi rääkida, milliste ametikohtade lõikes ja kui palju vallaeelarve kannatab. Igal juhul vallavalitsus need rehkendused teeb, volikogu informeerib ja kooskõlastatult meie lasteaedade direktoritega need summad 2014 eelarve projekti planeerib. Oli vajalik, et saime sel elulisel teemal mõtteid vahetada ja ehk ka veidi auru välja lasta 🙂 Raasikul, kirikumõisas toimus aga pärastlõunal Kogukonna pärl 2013 raames Harjumaa võitja – perekond Eerik – tunnustamine. Tegu on Kodukant Harjumaa ja regionaalministri vabariikliku konkursiga, mis toimus teist aastat ja kuhu tänavu esitati üle Eesti sadakond kandidaati. Mul on südamest hea meel, et just Margiti ja Maidu pere tänavu tunnustatavaks osutus (eelmise aasta võit läks Nissi valda), sest olgu selleks Harju-Jaani kihelkonnapäevade üritused, Raasiku kunstikelder, suvelavastuste projektid (või midagi neljandat-viiendat), siis need on kõik professionaalselt korraldatud. Ühesõnaga, Mait ja Margit, te olete selle tunnustuse kuhjaga ära teeninud, palju õnne teile ja edu teie ettevõtmistele veelkord!

Mitmetel tublidel inimestel on vahepeal sünnipäev olnud – kellele vahetult õnnesoov edastamata jäi, siis palun need siinkohal vastu võtta 🙂

14. ja 19. augustil toimuvad valla arengukava projekti tutvustavad koosolekud, vastavalt Arukülas ja Raasikul, mis eeldavad ka ettevalmistusaega. Homme toimub ka Pikaveres keskkütte-koosolek ja pean leidma ka aega valla ettevõtluse arengukava kirjutamiseks, lisaks kolm kokkulepitud kohtumist. 15. ja 16. 08 toimuvad Harjumaa omavalitsuste suvespordipäevad. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s