Augusti teine dekaad

Viimasest postitusest on möödas nädalapäevad. Töises plaanis mahtusid sellesse nädalasse ehitusteemad, valla arengukava, meie lasteaiad. Mitte-nii-töises plaanis Harjumaa omavalitsuste suvepäevad, Perila Horse Show, jalgpall. Perekondlikus võtmes käisime pühapäeval Kadriorus kohvikus + mänguväljakul ja luigetiigi juures, lisaks tänane päev kodus ja õhtul koos väljas söömas.

Pikaveres keskküttetorustike paigaldus kestab, lähema nädala jooksul hakatakse ka radiaatoreid paigaldama. Tegu on ju eaka majaga, mis tähendab, et ega üllatustest puudus ei ole. Kooliaasta alguseks on vaja kõik õppetööd potentsiaalselt segavad tööd lõpetada. 

Käisin Kivilool, mõisahärra muretseb vahetusse naabrusse kerkinud palkmaja pärast, kus omanik ei taha projektist kinni pidada. Vaatasime koos hoone väljast üle ja võrdlesime projektiga. Muinsuskaitse on meiega koos mures, et ega üks käsitöö-palkmaja, mil veel valged plastikaknad ette pandud ja osaliselt plastikvoodriga (!) kaetud, ühte mõisaansamblisse ei sobi. Nii et selle omavolitseja postkasti vupsab varsti ettekirjutus.

Viimase nädala jooksul oleme kohtunud meie lasteaedade esindajatega kaks korda. Teemaks lasteaednike palgad ja ka järjekorrad. Palkade osas läheb volikogu istungil esitamisele konkreetne ettepanek ja seda arvutuskäiku ma siinkohal praegu veel ei avaldaks. Lasteaia järjekordade osas on viimaste aastate pingutuse tulemusel Pikaveres asi kontrolli all, Raasikul uuest aastast (uute rühmade käikuminemisel) samuti. Aga Arukülas järjekord püsib, just sõimelaste osas. Kavatsen septembrikuus EASile uue taotluse esitada, et saaksime ruumide remondiks toetust 31 956 eurot. Kui taotlus saab positiivse vastuse, siis saaks 2014  jaanuaris-veebruaris remonttööd ära teha ja 1. märtsist sõimerühma lahti. Tegelikult tuleks seda ka ilma EASi toetuseta vallaeelarvest teha, aga toetuse korral saaks lihtsalt teisi ruume (pesuruume, koridore) täiendavalt remontida.

Valla arengukava projekti tutvustamiseks toimusid avalikud arutelud Arukülas ja Raasikul. Mõlemast võttis osa 10 inimest koos siinkirjutajaga, kaks külalist osales mõlemal arutelul ja mõlemad lõppesid ühtemoodi pärast natuke rohkem kui kolmetunnist arutelu kl 21.15. Küllap tuleb ka konkreetseid kirjalikke ettepanekuid. Volikogu liikmed saavad siis ka ülevaate arengukava projektist ja tehtud parandus-täiendusettepanekutest, mille peale läheb arengukava projekt avalikustamisele, mis tähendab vähemalt kaht nädalat valla raamatukogudes, vallakantseleis ja valla kodulehel. Kui avalikustamise ajal tuleb veel kirjalikke ettepanekuid, saab vajadusel neid ka rahvakoosolekutel arutada. Igal juhul on hea, johtugu see valimiste-aastast või millestki muust, et inimesed on aktiivsed ja tunnevad kodukoha käekäigu ning arengute vastu huvi.

Dendropargi edenemise üle võib ainult rõõmu tunda. Perenaine on nii innukalt asja juures, et uued tööfrondid aiva alistuvad 🙂 Nägin ära ka uhiuue õuepaviljoni, kus tubli 20 inimest saab dendropargiga tutvumise vahepeal mõnusasti jalga puhata ja tassikese kohvi juua.

Laupäev oli üks tegus päev: Perilas teist päeva vältav Horse Show, Raasikul Sume Suveöö ja jalgpall. Perilas olime perega üsna mitu tundi, Facebookis saab ka fotosid vaadata. Paul ja Ko on igal juhul kiitust väärt, sellised üritused on ka vallaturunduslikult väga vajalikud ja mul on väga hea meel, et saime pilgu heita ka tallidesse, tutvuda lähemalt hobustega. Vanem tüdruk tahab nüüd koera asemel hobust 🙂 Kahjuks lõpuni olla ei saanud, kl 19ks oli vaja Raasikule jõuda. Seal oli noorteüritus Sume Suveöö hoogsalt käimas, rahvamaja sees ja ümber kõikvõimalikud tegevused. Peatselt vudisin sealt koos vanema tüdrukuga (miks temaga, sellest hetke pärast) staadionile juba alanud jalgpallilahingut vaata, Mängu käiku refereerima ei hakkaks, huvilistel on teada ka tulemus 0:0. Isiklikult möödus mängu aegne tribüünil istumine klubi endise treeneri Andrei kõrval, kes oli tulnud oma ex-hoolealuste mängu vaatama – no ja siis oli ju vaja kõikidel teemadel jutustada. Kuni tuli aeg rongile minna. Justament, olin lubanud tütre uue elektrirongiga sõitma viia, ja mis lubatud, tuleb ära teha! Ja tehtud see saigi, nägime rongis plaaniväliselt üht Supermani kostüümi riietatud tegelast, kes keskmisest joobes hoolimata nägi üsna stiilipuhas välja oma lehviva punase keebiga, reisiteenindajalt ja rongijuhilt tualeti avamist nõudes 🙂 

Aga täna lehvisid meie kodudel rahvustrikoloorid, head Eesti taasiseseisvumispäeva!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s