Tänasega (15.09) saab juba pool kuud läbi. Kuidas see möödunud on, ikka Raasiku valla vaatevinklist, sellest järgnevalt.
Kalendrikuu algas, nagu igalpool, ikka pidulike aktustega. 1. septembril alustas Aruküla Vaba Waldorfkool, 2. septembril järgnesid Aruküla ja Raasiku Põhikoolid, Pikavere Lasteaed-Algkool ning Raasiku ja Aruküla lasteaiad. Igaüks omanäoliselt, vastavalt väljakujunenud traditsioonidele. Sel õppeaastal alustas Raasiku vallas oma kooliteed rohkem lapsi kui varemalt – ja selle üle on ainult hea meel.

Õpilasvedu korraldab sellest sügisest Härma Buss OÜ (varasema hanke alusel oli osa liinitööst Explorest OÜ käes). Rakendusid ka väiksemad muudatused, mis asjaosalistele kindlasti teada, ühe uuendusena saavad bussiga (Raasiku) kooli
ja pärast koju ka Anija valla lapsed (Parila, Kihmla-Salumäe küladest).

Et vastutan vallavalitsuses ka arengukavade ja projektide eest, siis sellest samuti väike ülevaade. Nimelt lõid iga-aastasel värskenduskuuril olnud valla arengukava ümber kenakesed kired lõkkele. Eks valimiste aeg, ja inimesed, kel
kandideerimise soov, aga ülevaade valla toimimisest ehk napp, ärkasid nüüd. Nagu ka Sõnumitoojas kirjutasin, siis olgu valimised või mitte, aga inimeste (vallakodanike) aktiivsus on igal juhul hea: võetakse aktiivsemalt osa tutvustavatest aruteludest, tehakse ettepanekuid. Eelmise nädala volikogu istungil kinnitati uuendatud valla arengukava ära ja see on nüüdseks oma lõppvormis ka kodulehel kättesaadav: http://www.raasiku.ee Volikogu viimasel istungil tutvustasin ka üht valdkondlikku arengukava projekti, nimelt kevadel algatatud Raasiku valla ettevõtluse, ettevõtlikkuse ja tööhõive edendamise arengukava, mis nüüdsest kaks nädalat vallakantseleis, raamatukogudes ja valla kodulehel arvamusteks-ettepanekuteks avalikustatud. Projektimajanduse peamine töö on EASi taotluse koostamine Aruküla lasteaias remonttööde tegemiseks. Kas toetuse saame või mitte, selgub jõuludeks, aga 11. rühmakompleks tuleb igal juhul välja ehitada, möbleerida ja personal tööle võtta. Kui saame toetuse, õnnestub ka kaks vannituba-tualettruumi ja üks pikk koridor korda teha (vahemärkus: taotlus sai esitatud, loodame kõige paremat!).

Vanavanemate päeva pidasime kaks korda: 8. septembril Viimsi Huvikeskuses, mis oli kogu Harjumaa üritus ja kuhu Helle korraldas bussitäie Raasiku seeniore (sorry, Linda J), ja 14. septembril Aruküla rahvamajas, kus vanaemasid (vanaisasid ei olnud, ilmselt võtsid kartuleid, või midagi muud) peeti meeles Sandra Nurmsalu ja Heli Karu südamliku kontserdiga.

Viimasel neljapäeval arutlesime vallamajas Raasiku valla radade üle. Radu on ju mitmeid – tervise, loodus-, matkarajad – ja need ei pea sugugi olema hullult välja ehitatud, valgustusega, jne, aga nende kõigi ühine imetaja on see, et inimestel oleks alternatiivseid liikumisvõimalusi. Milliseid marsruute täna kasutatakse, millised on mõtted tulevikuks – neil teemadel rääkisimegi. Väga meeldiv oli jõuline sünergia näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Riigimetsa Majandamise Keskuse jt institutsioonide töötajatelt, kes, tänu laiema pildi nägemisele, oskasid sidustada mujal toimivaid või plaanitavaid
lahendusi meie ideede ja mõtetega. Tõesti väga sisukas arutelu oli, ja oktoobri algul saama jälle kokku, ning siis püüame juba perspektiivseid radu kaardile kanda.

Lõpetuseks jalgpallist, täpsemalt Raasiku FC Joker 1993 käekäigust. Eelmisel laupäeval peeti Lool XIX. mäng, mis jäi viiki 0:0, ja täna mängi XX. mäng Tallinna JK Leegion duubliga, mille kaotasime 2:4. Kokkuvõttes on Joker teises liigas Ida/Põhja tsoonis 8. kohal (13st). Hullu pole kedagi, mehad mängivad paremini, kui numbritest tablool nähtub, ja vähemasti kodumängudel Raasiku stadkal on tribüünid pealtvaatajatest tulvil, hiljem tulijad seisavad püsti!

Lugupidamisega Teie kandidaat Raasiku vallas nr 127 

PS Täna käisin ka ratast sõitmas, üle kuu aja vist jäi vahele, sest sain siis miskise seljanärvipõletiku. Võtsin asja mõõdukalt, liiga endale ei teinud – sain hakkama! Järgmisel pühapäeval Arukülas valla meistrivõistlused maastikurattasõidus, kus osalen veteraniklassis … (: 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s