Oktoobrikuu esimene nädal

Seekordses postituses tuleb juttu Raasiku valla raamatukogudest, haridus- ja kultuuritöötajate päevast, lisaks nädalavahetuse mitte-nii-töised üritused.

Raasiku vallas on 3 raamatukogu, lisaks kaks punkti, mis on formaalselt Raasiku raamatukogu struktuuris – Peningil ja Kivilool – kus ka sama teenust saab. Seega saab meil viiest kohast raamatuid laenutada, mis on Raasiku-suuruse valla kohta väga kõva sõna. Mida ka elanikud hindavad, sest lugejaid jagub neile kõigile, alevikes rohkem, külades vähem. Eelmisel nädalal tegingi proovi, saamaks sotti, kuidas see töö käib. Kuna ka hiljuti oli kasutusele võetud uus Urrami programm (õigemini selle edasiarendus), siis sai ka see ära proovitud. Võib olla tekib heal lugejal küsimus, et kas see on vallavanema ülesanne näiteks raamatukogus töötada? Vastan sellele, et meie raamatukogud on osa vallast, ka osa organisatsioonist / kontsernist nimega Raasiku vald.  Tegevjuht peab mõistagi teadma iga organisatsiooni lüli, ja sellealased teadmised praktikast saabki selliselt. Pealegi puudub omavalitsussüsteemis vallavanemal/linnapeal ametijuhend (tööülesannete kirjeldus), seega on põhimõtteliselt igaühe enda reguleerida, kuidas ta enda ja vallavalitsemise tööd korraldab. Vahemärkusena olgu öeldud, et viin ka vajadusel abivajaja arstile, või teen köögis süüa – ikka nendel samadel eeltoodud põhjustel. Olingi siis eelmisel teisipäeval Arukülas, kolmapäeval Pikaveres ja neljapäeval Raasiku raamatukogus ametis. Igal pool a kaks tundi, mis on täitsa paras aeg, et tekiks esmane pilt sellest tööst. Muidugi ei päde ma külastajatele saalist konkreetset raamatut leidma või lugemissoovitusi andma, aga laenutusi-tagastusi suutsin enam-vähem tõrgeteta programmis registreerida küll. Kõikjal oli mahti ka kolleegidega suhelda, nii isiklikul pinnal kui näituseks ruumide remondivajadustest. Suurepärane kogemus!

Pikaveres ootas pärast raamatukogutööd ka üks koolitund kõikidele õpilastele (1.-6 klassini). Teema oli Raasiku vald. Vat see oli küll paras katsumus, sest vanused olid ikka päris erinevad. Aga küsimuste-vastuste ja vähemal määral ka aruteluna saime kenasti hakkama. Ja ikkagi, neljapäeval Raasiku koolis üheksandikele kohalikust omavalitsusest tundi anda oli selle kõrval üsna lihtne.

Reedel tähistasime valla haridus- ja kultuuritöötajate päeva uhiuues Alleksi Peomajas Peningil. Kahemehe-etendus Valgre ainetel, sööki-jooki, tunnustamine ja tänamine – kokku väga vahva ja südamlik üritus! 

Laupäeva keskpäev möödus Kivilool mihklilaadal: ilus ilm, kapaga kauplejaid-külastajaid, asjakohased ostud. Tore ! – ja ootame juba järgmist üritust, sügispidu külakeskuses! Arukülas toimunud tervisepäevale jõudsin alles selle lõppedes (:

Pühapäevaltoimus kah kaks üritust: kõigepeal jalgpall Sportland Arenal (mis FC Joker-ile punkte ei toonud) ja kl 14st loodusretk Hendrik Relvega Aruküla männikus. Üsna lühikesest etteteatamisajast hoolimata tuli kokku ca 25 inimest; kuuldu kohta tehti hoolega märkmeid. See jalutuskäik oli üks osa valla loodus-, matka- ja terviseradade arendamisest, sel pühapäeval 13. oktoobril võtame plaani raja marsruudil Raasiku-Peningi-Raasiku, emmal-kummal suunal mööda Jõelähtme jõe Raasiku valla poolset kallast. Kl 12 stardime Raasiku raudteejaamast, üritus toimub tasuta.

2 thoughts on “Oktoobrikuu esimene nädal

    1. Tere. Ei teki muide enne valimisi. Olen igal aastal püüdnud kõik meie kümme allasutust “läbi käia”. Mõnel juhul on see piirdunud pikema vestlusega (asutuse juhiga siis), ma ei oskakski nt muusikakoolis tundi anda. Aga Raasiku koolis näiteks oli see kolmas sügis, mil ühiskonnaõpetuses tundi andsin, teemal kohalik omavalitsus Eestis. Arvan, et juht peab teadma, mis asutustes toimub. Kas te ettevõttes kujutaksite ette tegevjuhti, kes ei valda mõnd, ütleme, tootmise etappi?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s