Oktoobrikuu teine nädal

Postituses on juttu – lisaks suurematele tööalastele saavutustele 🙂 – kultuuri- ja spordisündmustest ning muidugi ka kohalikest valimistest.

Esmaspäeva õhtul toimus Arukülas Peeter Oja etendus „Aitab nüüd sellest jamast“. Oleks oodanud enamat: ilkuda ja sekka vanduda tund aega laval ei olnud just kõige põnevam jälgida, aga naerda sai siiski ka. Selline 3+, ütleksin.

Teisipäeval toimus iganädalane Raasiku lasteaia juurdeehituse koosolek, mille järel tehtud fotod on ka FBs kättesaadavad. Tööd on graafikus, aknad-uksed pea kõik ees, siseviimistluse põhilahendused paigas. Kolmapäeval alustati ka õuealal tee-ehitusega. Teisipäeva õhtupoolikul tegime Raasiku Konsumi ees kampaaniat: pakkusime võimalust tasuta veresuhkrut ja –rõhku mõõta (seda võimalust kasutas tubli 30 inimest), ja muidugi meie nimekirja kandidaatidega juttu puhuda.

Teisipäeva ja kolmapäeva õhtud sisustasid valimisdebatid Raasikul ja Arukülas. Kui teisipäevane möödus üsna rahulikult, siis Aruküla debatiks oli üks nimekiri, keda kuuldavasti Kättemaksukontoriks nimetatakse, saali paarkümmend oma toetajat kutsunud, neile küsimused ette andnud (neid vedeles pärast debatti põrandalgi), üritades sellega pingeid üles kruvida. Nojah, eks iga üks vali oma tee ise. Ma ei mõista küll, kuhu tahetakse sisuliselt jõuda, ilma positiivse programmita, ainult senitehtud ja tänast maha tehes? Mõlemal debatil küsiti neilt, et mida te teistmoodi teeksite ja kust (mille arvelt) selleks raha leiate, aga vat sellele sisulisi vastuseid ei kuulnud.

Turvalisusest kaks momenti. Esiteks info, et olen Eesti Raudtee turvapealikuga meilisuhtluses olles saanud kinnituse, et KA Raasiku ülesõidule tuleb tõkkepuu tagasi, hiljemalt talveks (Aruküla ja Kulli omad on juba mõnda aega paigas). Raudteest rääkides, siis olen teinud ametliku ettepaneku, et Eesti Raudtee laiendaks Aruküla ja Raasiku pargi ja reisi parklaid. Teiseks, olen koos meie piirkonnapolitseinik Anuga ette valmistanud piirkondlikud turvalisuse ümarlauad: Pikaveres, Raasikul ja Arukülas, kuupäevad 31.10, 05.11 ja 07.11 algusega kl 18.30. Politsei, pääste ja naabrivalvega on nende esindatus kokku lepitud. Täpsem info nende kohta ilmub valla kodulehel ja FBs esmaspäeval-teisipäeval.

Kolmapäeva ennelõuna olin ametis Raasiku Lasteaias Oravake, Oravajütside rühmas.  Veidi mängimist ja toimetamist rühmas, siis pikemalt õues: läksime lastega Vahtra tn pargi kaudu turuplatsi mänguväljakule (lasteaia õuealal ei saanud olla, seal kooris traktor pinnast tulevasele jalg- ja rattateele, mis tänaseks ka killustiku saanud). Lapsed õppisid Maarika abil liikumist tänaval, puid ja puulehti, linde… Ja said ka mänguväljakul natuke mängida. Majas tagasi, olid veel mõned laulud-mängud, siis lõunasöök ja siis lõunatuttu. Une ette käis ka unejutt 🙂 Aitäh väärtuslikke kogemusi jagamast Maarika ja Moonika ning Linda!

Reedel toimus OÜ Sõnumitooja üldkoosolek. Minu jaoks oli seal peamine valiku tegemine pikalt arutusel olnud alternatiivide osas. Valisime välja variandi, et uuest aastast hakkab leht ilmuma endiselt nädalalehena ja tellimisel või jaemüügist ostes, ent värvilisena ja 12-leheküljelisena (senise 8 lehekülje ja must-valge formaadi asemel). Ja üks kord kuus 12-leheküljelisena must-valgena kõikidesse postkastidesse tasuta. Muidugi suureneb dotatsioon, täpsem rehkendus tuleb eeloleval nädalal, aga ajaliselt on praegu just sobiv aeg, sest vallavalitsused koostavad tuleva aasta eelarve projekte.

Lõppenud nädalavahetust kaunistasid laupäeval Aruküla kross ja pühapäeval loodusmatk Raasiku-Peningi-Raasiku, mõlemast on FBs küllaldaselt pilte nähtaval. Kross tõi kokku sadu spordisõpru, nii sõitjaid-võistlejaid kui pealtvaatajaid. Avasõnade järel startinud ja Arukülale tiiru peale teinud paraad oli võimas! Isiklikult ei saanud küll võistlusi lõpuni jälgida, sest Kose vald avas oma kultuurikeskust ja olime sinna avaaktusele meiegi naabritena oodatud. Tänane loodusmatk oli osa valla liikumisradade kavandamisest. Eelmisel nädalal alustasime Aruküla männiku tundmaõppimisest loodusmees Hendrik Relve juhendamisel, järgmine matk sai kokkulepitud Järsi soosse / Kurgla rappa 03.11. Täna liikusime raudteejaamast startides Eriku eestvõttel mööda jõekallast Jägala maanteeni ja jätkasime sealt paremal jõe kaldal (vasakul on juba Anija vald). Kaasa võetud oksakäärid, saag ja kirves said korduvalt rakendust J Nägime kopratammi ja kobraste eluviisi jägi laiemalt, metskitseid, metssigade peesitamispaiku, konnadest ja lammastest rääkimata J Päike tuli ka peatselt välja ja nii oli lausa lust rõemsasti sammuda. Enamik läks meist Peningil Lepa mälestusmärgini ja sealt mööda põlluvaheteid ja –sihte Raasiku suunas tagasi. Oli tore sügispäev!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s