Nädal 44

Alustan sedakorda ülemöödunud pühapäevast, mil käisin vaatamas FC Jokeri mängu Maardus sealse Starbunkeri vastu. Tjah, ühtepidi kõneleb lõppseis 1:10 üsna ilmekalt, aga arvan siiski, et see päris objektiivne ei ole. Igatahes, tegu oli selle hooaja viimase mänguga ja tabelit võib lähemalt uurida siit: http://www.jalgpall.ee/league.php?b=II.E/N&page_id=46

Töönädal alagas toimekalt: Pikaveres koolitund (kriisireguleerimisest vallas hädaolukordades!), Peningil autolahvkast paar toetusostu, siis Ravenis projekteerimiskoosolek ja vallavalitsuse istung – ja oligi päev suures plaanis õhtas 🙂

Teisipäeviti on Raasiku lasteaia ehituskoosolek, seekord tegin taas pilte (FBs nähtaval) ja täpsustasime hiljem mööbli ja inventari spetsifikatsioone. Homme on plaan sellele pikale ettevalmistusele joon alla tõmmata  – kohtume ühe tootajaga viimaste detailide ja mõõtude täpsustamiseks.

Kolmapäeval oli vallamajas Eesti Terviseradade pealik herr Teppan. Õnnestus ka väike toetus saada Aruküla terviseraja hüvanguks, nii et kuna plaanis niiehknii valgustust edasi ehitada, siis saab plaane kahekordistada, ja juba lähimal ajal. 

31. oktoobril toimus vallavolikogu uue koosseisu esimene istung. Päevakord oli seadusest tulenev: vallavolikogu esimehe valimine, vallavolikogu aseesimehe valimine, vallavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine. Üsna veider on olla volikogu liige ja vallavanem üheaegselt, aga kõik on seaduse järgne 🙂 Õhtul tegime algust turvalisuse ümarlaudadega: Raasiku rahvamajas. Osalesid Politsei- ja Piirivalveameti Ida- Harju politseijaoskond, Põhja Päästekeskus, Eesti Naabrivalve, MTÜ Raasiku Tuletõrje, Raasiku vallavalitsus, pluss muidugi kodanikud, kokku 23 inimest. Alanud nädalal jätkame analoogses formaadis Pikaveres ja Arukülas.

1. novembrist algas iga-aastane vallakodaniku kampaania, mis vältab kalendriaasta lõpuni. Ikka selleks, et motiveerida inimesi registreerima oma elukohaks Raasiku vald. 11,6% on see number, palju üksikisiku tulumaksust laekub kohalikku eelarvesse, ühtekokku on vallaeelarves tulu üksikisiku tulumaksust arvestatud keskmiselt ca 65% ehk omavalitsused on vägagi sõltuvad oma maksumaksjatest. Reedest said suured roll-up bännerid Aruküla ja Raasiku Konsumitesse, sel nädalal tulevad välireklaamid, valla koduleht, Facebook… Välja hõigatud sai ka Raasiku valla tunnuslause konkurss – tehkem aga aktiivselt ettepanekuid!

Laupäeval põikasin pooleks tunniks läbi Aruküla filmifestivalilt, edasi Kiviloo lõikuspeole (stiilipidu Metsik Lääs :).

Pühapäeval toimus jalgsimatk Järsi soosse/Kurgla rappa. Startisime Aruküla raudteejaamast kl 12.00. Matka pikkuseks kujunes 9,8 km. Pildid on FBs üleval.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s