Eelmisel nädalal

Eelmise nädala kaks õhtut sisustasid turvalisuse teemad Raasiku vallas: kohtusime elanikega koos politsei, pääste, naabrivalve jt asjaomaste organisatsioonide esindajatega, käsitlemaks kogu seda vägagi laia teemade-spektrit. Üks nn alaeesmärke oli ka MTÜle Raasiku Tuletõrje täiendava inimressursi värbamine, sest ega priitahtlikke pritsumehi pole kunagi liiga palju. Aga ka avalik kord ja naabrivalve pälvisid hulganisti tähelepanu, samuti liiklusohutus / Maanteeamet. Soovijad said kaasa hulgaliselt reklaammaterjali. Veel sel aastal on plaanis suitsuandurite kontroll ja täiendav teavitustegevus koostöös valla sotsiaali ja meite pritsumeestega.

Laupäeval toimus tänavune teine lusikatseremoonia: need toimuvad meil kaks korda aastas, emadepäeva eelsel ja isadepäeva eelsel laupäeval Aruküla mõisas. Raasiku vallas sünnib keskmiselt 60 last aastas, seega umbkaudu pooled on neist siis kutsutud kevadel hõbelusika ja nimetunnistuse järele, ja teised sügisel. Seekordse üritusel tuli saal peaaegu rahvast täis, kuigi 7 last vanematega jäi tulemata – aga teistel oli see-eest vanavanemaidki kaasas ja nii see saal täituski 🙂 Südamlikud tervitused ja õnnitlused, muusikalised vahepalad ning kaunilt dekoreeritud ruumid, lõpetuseks ühine tordisöömine.

Hea meel, et Raasiku lasteaia juurdeehitus kenasti edeneb. Selleks nädalaks on jõutud väljas asfalteerimistöödeni, sees ootab järge vannitubade plaatimine ja seinte värvimine. Sõlmitud on ka mööbli hankeleping, tähtajaga 16.12. Mõned fotod leiab FBst.

Eelmisesse nädalavahetusse mahtus seoses korp! Rotalia 100 üritustega ka esinduslik välispoliitika konverents Tallinnas ja juubelikommerss Tartus. Tegelikult oli sündmusi muidugi iga päev, ent need kaks olid sel korral mulle aja- ja jõukohased. Võimas juubel, mis ka meedias hästi tähelepanu sai, mida tavapäraselt üliõpilaskorporatsioonidega just tihti ei juhtu. Pühapäeval sai seoses isadepäevaga käidud perekondlikult pitsat söömas.

Pikaveres trehvasime Rootsi-Eesti toetajate Pille ja Reinuga, kes tõid koolile õmblusmasinaid ja maiustusi. Tänasin neid valla poolt Raasiku Kunstikeldri keraamiliste kruusidega. 

Peningi poebuss toimib, käisin eile läbi toetusostu tegemas. Ilmselt laekub lähiajal valda ka taotlus toetuse saamiseks. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s