Nädala kokkuvõte

Sel korral kirjutan valimiste järelkajadest, vallakodaniku kampaaniast ja Kiviloo küla koosolekust.

Õiendaksin ära ka ühe varasema puudujäägi: nimelt 07.11 toimunud Põhja-Eesti Turismikonverentsi (kus käisime koos Rätla dendropargi perenaise Moonikaga, kelle vallavalitsus esitas ka väikeettevõtja konkursile) esitlused-materjalid on leitavad siit:

http://www.northestonia.eu/et/uudised/sihtasutuse-pohja-eesti-turism-aastakonverents-toimus-harjumaal-padise-vallamajas

Teisipäeval toimus vallavolikogu uue koosseisu teine istung. Päevakorras vallavanema konkursi väljakuulutamine ja volikogu komisjonidele juhtide valimine. Näis, millal koidab päev, mil võimuliit demokraatia põhimõtteid austama hakkab ja oma koalitsioonileppe avalikustab. Koalitsioonileping on dokument, mis peab olema omavalitsuse kodulehel kõikidele kättesaadav, vastasel korral tekitab see ainult jätkuvaid küsimusi, et mis saladusi see endas kätkeb, et seda avalikustada kardetakse. Ootame veel …

Aga ühe asja tahan ma siinkohal küll ära õiendada, seoses valimistega või õigemini küll valimiste järgse ajaga. Nimelt levitatakse minu kohta juttu, just Raasiku alevikus, nagu oleksin ma vastu Raasiku kooli juurdeehitusele, et sellepärast ei saavat meie nimekirjaga volikogu tasandil koostööd teha. Kinnitan, et see on täielik vale, ma pole jaburamat süüdistust eales kuulnudki. Selle kahe ja poole aasta jooksul, mis ma Raasiku valla heaks töötanud olen, on Raasiku alevik vägagi fookuses olnud: uus valgustusega staadion, lasteaia juurdeehitus, koolile juurdeehituse ja spordisaali projekteerimine. Minu ettepaneku kohaselt on volikogu kinnitanud valla arengukava, kus Raasiku kooli juurdeehitus on eelseisva eurorahade perioodi valguses Raasiku valla prioriteet. Ka meie valimisprogrammis oli see üks investeeringu-prioriteetidest. Ilmselt on poliitilised konkurendid (jäägu need nimed siinkohal veel nimetamata) nüüd natuke rehkendusega tegelenud, tuvastanud, et mina kogusin esimesest valimisjaoskonnast (mis hõlmab ka Raasiku alevikku) iga viienda hääletanu hääle, et teen vist liiga palju tööd ja muutun liiga populaarseks (: Igatahes, head Raasiku inimesed, olge valvsad, sest kui nüüd Raasiku kool rekonstrueerimata ja juurdeehitamata jääb, siis teate, keda süüdistada – uut võimuliitu. Aga rohkem ei porise, sest muidu jääb mulje, et hapud viinamarjad või nii.     

Vallakodaniku kampaania käib täite tuuridega: uusi registreerujaid on mitmeid, uuest nädalast saavad veel neli (1 x 5 m) plakatit üles Arukülla, Peningile ja Raasikule, kutsumaks inimesi üles registreerima oma elukohana Raasiku vald. Uued registreerujad saavad kinkekoti gurmeemoosi ja küpsistega OÜlt Lumelammas. Kampaania kohta saab põhjalikumalt lugeda valla kodulehelt http://www.raasiku.ee. Tuleb ka otsepostitus, kus kampaaniatingimuste kohta ka venekeelne kokkuvõte kirjas.

Nädalasse mahtusid ka mitmed kolleegide sünnipäevad-õnnitlemised: Ljubov, Mare ja Valeria Aruküla lasteaiast ning Eha Raasiku raamatukogust – südamlikud õnnesoovid veelkord!

Nädala lõpetuseks Kiviloo küla koosolek, kus päevakorral külavanema valimine. Et ka mulle sõna pakuti, siis sain meeldiva võimaluse Kiviloo rahvast kiita ja tunnustada, sest kõik, mis sealkandis ette võetakse, toob inimesi rohkesti kokku, üritused on põhjalikud planeeritud ja oskuslikult läbi viidud. Eks see osutus ka määravaks külavanema valimistel, kus “istuv” külavanem Eve-Liis Remmelgas sai 17 häält ja vastaskandidaat Rene Truber 5. Sümpaatne oli kuulda kandidaatide sõnavõttudest, et tulgu tulemus milline tuleb: töötame koos küla hüvanguks. Palju õnne, Eve-Liis! 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s