Detsembrikuu esimesel nädalal

Selle postituse teemad on erinevad projektiideed ja -taotlused, lastevanemate ja vallavolikogu ühiskoosolek Pikaveres, radade arendamine ning muidugi teine advent.

Esmaspäeval arutasime koos meie piirkonnapolitseinik Anu ja Eesti Naabrivalve tegevjuht Marekiga ideed koostada projektitaotlus Päästeametile, et üksi elavad ja mitte-võib-olla-nii-hästi endaga hakkama saavad Raasiku valla eakad võiksid saada projektivahenditest endile häirenupu. Koosoleku jätkuna sai valla külade ja mittetulundusühingute meili-listi saadetud vastavasisuline üleskutse, et antaks teada, kui palju kusagil potentsiaalseid abivajajaid võiks olla. Tagasiside laekus Kiviloo, Mallavere ja Pikavere küladest, mida ei ole just palju, ent ilmselt ei takista see siiski taotluse koostamist. Projektitaotluse esitamise tähtaeg on algaval nädalal.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) oli tükk tegemist eelmise projektitaotluse lõpparuande vormistamisel. Saime regionaalsete investeeringutoetuste programmist ligi 32 000 eurot Aruküla lasteaia fassaadi- ja sisetöödele; tööd teostati tänavu kevad-suvel. Kuigi tihtipeale tüütu, on korrektse aruandluse kokkupanek osa projekti juhtimise tegevustest, seega hea meel, et selle projektiga ühel pool :), Sama asutusega sai täpsustatud järgmist, praegu veel hindamismenetluses olevat taotlust ühe rühmakompleksi, kahe vannitoa ja ühe pika koridori remondiks, samuti Aruküla lasteaias, Tähtede seis paistab päris soodne, loodetavasti õnnestub taas 31 956 eurot maale tuua (otsus tehakse 10 päeva pärast) 🙂 

Raasiku lasteaia juurdeehitus edeneb üldiselt plaanipäraselt. FBs võib huviline fotosid näha, milliseid enam-vähem igalt ehituskoosolekult teisipäeva hommikuti klõpsutan. Nädala pärast on juba mööblitarne tähtaeg, jõuluks peavad ruumid kasutuskõlblikud olema, aasta lõpuks ka akteeritult üle antud koos kõikide kooskõlastustega (pääste, tervisekaitse). Kuna see ehitus on tubli pool aastat väldanud, siis on need iganädalased ülevaatused kuidagi armsaks saanud, et veidi kahjugi, et nüüd valmis saab 🙂 Järgmise nädalaga saame piduliku avamise detailid ka paika.

Tänavustest suurematest investeeringutest teen põhjalikuma ülevaate vallavolikogu 10.12 istungil, postitan selle siia blogisse ka. 

Ega kõik pole muidugi ainult selline uhke ehitamine ja arendamine. Tihtipeale tuleb otsida lahendusi probleemidele, milliste ühine nimetaja on “naabrite vaheline tüli” või siis “pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad”. Ka viimasesse nädalasse mahtus kaks sellist kaasust – ja ega neil kiireid ning häid lahendusi olegi. Mõistagi ei hakka ma siin konkreetseid näiteid tooma, aga head inimesed: saagem oma naabritega läbi!

Kolmapäeval toimus Pikaveres lastevanemate koosolek, kuhu kutsuti ka volikogu liikmeid. Mis oli Maiu poolt väga mõistlik ettepanek, et ka uuel volikogul oleks võimalus kohapeal aruteludest osa võtta. Ja arutati tõesti palju: kõigepealt küll tutvustas hoolekogu esinaine tehtut ja siis käsitleti lasteaia osalustasuga seonduvat, seejärel kuulus osalejate tähelepanu lasteaia-algkooli õppetöö ja huvitegevuse korraldusele, maailmakohviku meetodil, st laudkonniti arutati konkreetsete küsimuste üle, liikudes lauast lauda, kuni kõikide ette antud teemade käsitlemiseni. Oli sisukas õhtu!

Neljapäeva õhtu kuulus valla (matka-, tervise-, loodusõppe) radade arendamisele. Oleme viimasel ajal algatusgrupiga – mis on kõigile avatud – kahel korral auditoorselt kohtunud ja kolmel matkal käinud: Aruküla männik Relvega, Raasiku-Peningi-Raasiku ja Kurgla raba/Järsi soo. Pikavere-Paraspõllu jäi küll sel sügisel käimata, aga see on neljas perspektiivne rada. Nüüd tegime vahekokkuvõtteid, otsustasime taotleda Leader-programmist toetust nende nelja raja tähistamiseks: igaühele 2 infostendi 1,0 x 1,3 m ja 5 infoviita. Samuti leidis heakskiitu mõte moodustada nende radade edasiseks arendamiseks ja hooldamiseks mittetulundusühing Raasiku Rajad. Asutamiskoosolek sai paika 09.01.2014 kl 18.00 vallamajas – kõik huvilised on teretulnud!

Trükist “tuli” Raasiku valla 2014. aasta seinakalender, mida kaunistab foto Aruküla lasteaiast (foto autor Ülo Udumäe). 

Reede pärastlõunal toimus Raasiku lasteaias jõululaat ja -kohvik. Andsin isegi panuse, soetades nii söögipoolist kui käsitööd. Ka nädalavahetusel leidsid aset mitmed jõuluootusega seotud sündmused: Anija mõisas suur jõulusahver ja kingikoda, õhtul päkapiku disko Raasiku rahvamajas (need jäi mõlemad küll külastamata, sest ühel päeval / õhtul nädalas võiks issi ikka kodus ka olla eks ole :). Pühapäeval käisime koos perega kõigepealt Raudojal Ave Nahkuri jõululaadal ja seejärel Raasikul kogupere jõululaadal. Teise advendi kontserdiks Arukülas paraku rammu ei jagunud (: Raudoja jõululaadal sai tehtud ka mõned klõpsud, mis on FBs leitavad. Väga sümpaatne, et laste peale sedavõrd palju mõeldud oli: eraldi pööningutuba meisterdamiseks koos juhendajaga! Korrus kõrgemal, päris katuseharja all, sai ka multikaid vaadata või lihtsalt lebotada – sel ajal näiteks, kui vanemad esimesel, põhikorrusel kaupa tegid. Ja mudiugi see jõulupäkk maantee ääres, kes kõikidele möödasõitvatele autodele vahvasti lehvitas ja muidugist ka laadale sisse põikama kutsus. Raasikulgi oli kauplejaid üksjagu, ehkki me jäime sutsuke hilja peale, nii et näiteks kohvikust ei saanud muud kui ainult kohvi ja sedagi tutvuse poolest (maitses hea, tänan, Liivika!) 🙂 Saime mitmed ostud tehtud, mõnusasti juttu puhutud ja sisse põigatud ka kunstikeldrisse. Nii et Mait, ühe osaleja järgmise nädala keraamikaringi said siit juurde ja ma ei pea ennast silmas 🙂

Head teist adventi!

One thought on “Detsembrikuu esimesel nädalal

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s