Veel enne pühi

Postitustes tuli sisse mõningane vahe, ent nähes vaataja-statistikas pidevat huvi olemasolu (iga päev mitukümmend blogi vaatamist), ei suutnud enam rohkem ennast tagasi hoida 🙂

Kõigepealt üks vana võlg, nimelt 26. novembril toimus Kiviloo külamajas töötuba teemal „Külaelaniku, külaseltsi, külavanema roll külaelu arendamisel. Kes on meie huvide kaitsja?“ Maailmakohviku meetodil toimusid arutelud kolmes lauas, kus otsiti vastuseid järgmistele küsimustele: Mida saab teha külaelanik, et elu külas ja koduvallas parem oleks? Mida saab teha külavanem/ külaselts, et elu külas ja koduvallas parem oleks? Mida saab teha kohalik omavalitsus, et elu külas ja koduvallas parem oleks? Kirjutasin sellest küll ka nädala kokkuvõttes, aga kuivõrd värskelt on ilmunud Kodukandi infokiri, siis toon siinkohal ära vastava kajastuse. Sündmuse korraldaja Anneli Kana sõnul olid uudsemad ideed, mis välja pakuti, järgmised:

–    Abista endast nõrgemaid, ole eestkostja neile, kes seda vajavad
–    Ära pea end ebaoluliseks, iga inimene on and, abista nende annetega, mis sul on
–    Pea oma koduküla esinduskoduks, arvesta küla üldise väljanägemisega
–    Kasuta teiste külaelanike teenuseid (andeid)
–    Kui oled ettevõtja, paku tööd oma küla elanikele
–    Külaseltsid peaksid olema dünaamilised, muutusteks valmis; juhatus roteeruv et kaasata rohkem inimesi
–    Külaselts/külavanem selgitab välja küla huvid ja seisab nende eest
–    Koostöö teiste seltside ja külavanematega
–    Külavanem innustab ja suunab külaelanikke ise tegutsema, soodustab initsiatiivi  
–    KOV esindajate vahetu suhtlemine külaga- osalemine küla sündmustel, koosolekutel
–    Külades teadlikkuse tõstmine KOV toimimisest (volikogu, vallavalitsus)
–    Volikogude väljasõiduistungid külades

Vahepeal toimus ka Raasiku vallavanema valimine, mille tulemust ilmselt lugejad teavad. Kokkuvõtlikult valis vallavolikogu 10. detsembril toimunud istungil kahe kandidaadi seast vallavanema. Koalitsiooni häältega osutus võitjaks Raivo Uukkivi. Tulemus oli enne istungit teada, ses mõttes mingeid üllatusi see valimisprotseduur endaga kaasa ei toonud. Niisiis mina jätkan volikogu liikmena ja võimuliit võib olla kindel, et ega neil kerge ei saa olema. Vallajuhtimine on tuttav nii seest kui väljast detailideni, ja nii mõnigi volinik võib oodata enda aadressil ebameeldivaid üllatusi. Nagu küla koerale, nii …? (:

Olen neis sissekannetes ikka teinud ülevaateid töös olevatest ehitustest. Raasiku lasteaia juurdeehitus on päris lõpusirgel: viimased detailid paigaldamisel ja puudused likvideerimisel, käib möbleerimine ja sisustamine. Aasta lõpuks, nagu plaanitud, on juurdeehitus valmis ja uuest aastast käigus. Värske fotomaterjali saan FBsse ilmselt 23.12. Pikavere maaküte valmib samuti neil päevil, viimased vaegtööd veel tegemisel. Aruküla lasteaia järjekordse taotluse kohta laekus täna eelinfo, et saame toetuse, kokku 31 956 eurot! Mis tähendab, et 2014 esimeses kvartalis saavad remonditud viimane seni kasutusest väljas rühmakompleks, kaks kõige kehvemas seisus vannituba ja üks pikk koridor kahest.

Käesoleval nädalal õnnestus kokku neljal päeval meditsiini-teenust tarbida – olin nimelt haiglas. Miski noro-nimeline viirus (sarnane rota-viirusele) murdis maha, muud midagi. Aga sain hea võimaluse rahulikumalt olla ja raamatuid lugeda. Kuigi ega töised asjad telefoni ja meiliga sellepärast ajamata jäänud 🙂

Head talve algust 21.detsembril, Toomapäeval, kl 19.11!

Rõõmsaid Jõule! 

One thought on “Veel enne pühi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s