Tagasivaade nädalale

Eelmine nädalavahetus reede õhtust pühapäeva õhtuni möödus Kaitseliidu sõdurioskuste baaskursuse teisel moodulil. Sedakorda fookuses relvad ja side. Kordamine on tarkuse ema, nii tuli teha üsna raske test varemõpitu kohta, samuti said iga söögikorraga üha selgemaks maaväe auastmed (sisenali :)). Nii laupäeva kui pühapäeva varahommikul kl 7 õues hommikuvõimlemist ja  väikest sörgiringi teha ei olnud just suurim unistus – magaks ju pigem sel kellaajal -, ent terves kehas terve vaim 🙂 Relvaõppes sai näpitud automaat AK-4 , püstol USPd, kuulipilduja MG-3 ja granaadiheitja Carl Gustav M2: alates ohutusest ja lõpetades nende reaalse käsitsemisega, samuti laskeasendid. Sideõpe oli mahult väiksem, aga ülevaate saime nii teoorias kui praktikas.

18. veebruaril toimus Neeme külas politsei eestvõttel Ida-Harjumaa turvalisuse ümarlaud, osalejateks politsei ja omavalitsused. Avaldati arvamust, tegime rühmatöid, sai süüagi – ehk oli sisukas ettevõtmine. Rõõm oli endisi ja tänaseid kolleege näha! Kuusalu vallast osales 3 inimest Salmistu külast ja Juminda poolsaarelt, samuti  piirkonnapolitseinik.

Toimusid viimased volikogu komisjonide koosolekud. Süsteem on muide väga hea: kõikidel komisjonidel on koosolekute ajad (kuupäevaliselt, kellaajaliselt) pikalt ette paigas, st kindlal nädalapäeval igakuiselt. Ka ametnikuna, kel tuleb üsna mitme komisjoniga tihedat koostööd teha, on hea oma aega planeerida. Õigupoolest üsna kummastav, et mujal seda praktikat ei kasutata, vaid nuputatakse igakuiselt ja kooskõlastatakse komisjoni liikmetega aegu (: Kuusalu vallavolikogu istung toimub 26. veebruaril.

Kiiu lasteaed kerkib mürinal, lisasin kolmapäeva õhtul FBsse hulga fotosid. Lasteaia põhimäärus on vallavalitsuse poolt värskelt kinnitatud, konkursi tähtaeg lasteaia direktori leidmiseks jõuab kätte 28.02. Ootamatu kohtumine leidis aset minu jaoks esimesel ehituskoosolekul, mil trehvasin oma TEMTi aegset insenerigeodeesia eriala kursavenda, keda polnud 22 aastat näinud, aga kes nüüd juhtumisi lasteaia ehitusel omanikujärelevalve teenust osutamas. Tema küll muutunud ei olnud, mida ei saa aga öelda minu kohta, sest mind ta esimese hooga ära ei tundnud (lühikesed juuksed ja hall pea :)).

Vahemaad on Kuusalu vallas suured, seda sain neljapäeval, kui käisime vallaraamatukogu direktoriga Joaveski ja Viinistu filiaalides: sõit Kiiu-Joaveski-Viinistu-Loksa-Kiiu ei rohkem ega vähem kui 102 kilomeetrit! Raasiku vallale saaks kaks ringi peale teha, ok, no mitte päris 🙂

Vabariigi aastapäev on ette valmistatud, üritused toimumas mitmel pool.

President Ilves tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 99 inimest. Kuusalu vallast pälvivad tänavu tunnustuse kaks inimest: Enno Uibo ja Edmund Smolarek. Enno Uibo saab teenetemärgi represseeritute ühenduse „Murtud Rukkilille Ühing“ kauaaegse eestvedamise tänuks. Tunnustuseks ettevõtluse edendamise eest saab Valgetähe teenetemärgi Balti Spoon OÜ asutaja Edmund Smolarek. Balti Spoon on Kuusalu valla suurim tööandja, ca 110 töötajat ehk umbes kolmandik nende koguarvust on Kuusalu vallast. President annab riigi teenetemärgid üle 23. veebruaril Pärnu teatris Endla. Ka Kuusalu Vallavalitsus on edastanud omapoolsed tervitused ja tunnustuse.

Raasiku vallas.

LC Raasiku valmistab tasapisi ette pidulikku avaüritust charter night aprilli alguses. Järgmise nädalaga peaks toimumiskoha, toitlustuse jms küsimustega sotid selged olema.  Järgmisel klubi koosolekul märtsi algul saab eeldatavalt selgeks ka esimene heategevusprojekt, millega tegelema hakkame. Praegu on n.ö laual Harju-Jaani kiriku (välis-) valgustamine ja Pikavere koolimaja katusetööd.

MTÜ Raasiku Rajad saab neil päevil lõpuks registreeritud: mittetulundusühingu asutamiskoosolek toimus ammu, aga digitaalse allkirjastamisega esinesid mõned tõrked, mis võtsid aega. Ilmselt paar päeva veel, siis on MTÜ registrisse kantud ja asi ametlik, saab juhatus kokku tulla ning toimetama hakata.

„Asjad võtavad aega, enne kui nad realiseeruvad“: sõnad Põhja-Tallinna hittloost „Meil on aega veel“, mida me 2013 naistepäeval Aruküla rahvamaja laval koos Pilvelõhkujatega ette kandsime. Ja mitte ainult seda laulu ja mitte ainult seal 🙂 See laul hakkas kuidagi kummitama nüüd õhtul, enne rahu ei saanud, kui olin Youtube-ist ära kuulanud: https://www.youtube.com/watch?v=OYDTVepKHg0

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s