Nädala kokkuvõte

Eelmisesse töönädalasse mahtus esimene palgapäev Kuusalu vallas :), kohtumised Kolgaküla rahvamajas ja Kuusalu tervisekeskuses, vallavalitsuse istung ja volikogu külaelukomisjon, tublisti bürokraatiat ja muidu kirjatööd erinevate eelnõude, väljaminevate kirjade ja arengukavade projektidega, reedene naistepäeva meelespidamine kolleegidega. Kolmapäeval osalesin kahel seminaril, üks revisjonikomisjoni liikmetele (seda siis Raasiku vallavolikogu liikmena) ja teine „Elukvaliteet ja tõmbekeskuste Eesti“, viimasest koondan meeldejäävamad tsitaadid ja märksõnad järgmisesse postitusse. Regulaarsed on ka sellised toimingud (tööd-tegemised), mis sel konkreetsel ajahetkel otsest tulemust ei anna ega kanna, vaid on mingi pikemaajalise / suurema protsessi või projekti osad. 

Nädalalõppu ilmestas Kaitseliidu sõdurioskuste baaskursuse järjekordne moodul. Sel korral oli programm fokusseeritud meditsiiniõppele. Reede õhtust pühapäeva õhtuni, verejooksust ja traumadest elustamise ning triaazini (z on katusega). Kuidas siduda haava, kuidas lahast, kuidas kannatanut erinevates olukordades transportida, kuidas kanderaami kokku panna… Elustamise algorütm on 30 rindkere kompressiooni ja 2 ventilatsiooni, ehk rindkere massaaz vaheldumisi suust-suhu hingamistega, sealjuures massaazi sageduseks 100 korda minutis, nii et mingi silitamine see just ei ole :). Niisiis, käed küünarnukist jäigad, ise kannatanu küljel, käed rinnaku keskel, üks käsi teise peal. Juhtivad elustajad – ja ma kindlasti ei pea siinkohal ennast või mõnd teist kaaskursanti silmas! – soovitavad, et sobivat rütmi aitab hoida „Stayin’ Alive“: https://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY 🙂 Triaaz ehk ülevaatus oli teine võtmekoht kursusel: kuidas teha sekunditega kindlaks, millised on kannatanu vigastused (kas punane, kollane või roheline kategooria, elusolijate puhul). Pühapäeval saime õpitut ka näidissituatsioonis järgi proovida – MIS OLI VÄÄGA ÕPETLIK! Süüa saime hästi, nagu ikka, aga et liiga rutiinseks ei muutuks, siis tuli sööma minnes tunda ka maaväe auastmeid (21 ühikut). Ükskord kuluvad nad ju pähe ka, nii et kõik staabiveeblid, kolonelleitnandid ja kindralmajorid – hoidke alt 🙂 Kontakt kaasõppurite vahel läheb kah iga korraga üha paremaks, ja kuidas see saakski teisiti olla, oleme ju kaks ööd-päeva ninapidi koos 🙂 Järgmisel korral kuu aja pärast läheme koos maastikule!

Täna, 10. märtsil, on ka Kuusalu valla tähtpäev: 9 aastat tagasi otsustati Kuusalu ja Loksa valla ühinemine üheks omavalitsusüksuseks. 12. märtsil saab Raasiku vald 22-aastaseks, mida tänavu peetakse meeles pühapäevase perepäevaga Arukülas. Täna käis Kuusalu vallamajas ka Harju prefekt koos Ida-Harju politseiosakonna juhiga, kokkuvõtlikult on Kuusalu vallas õigusrikkumistega asi kontrolli all.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s