Kokkuvõte kultuurilis-tervisesportlikust nädalavahetusest

Seekordne nädalavahetus oli hoolimata kurjakuulutanud ilmaennustusest nii mitmekülgne ja sisukas, et panin need emotsioonid kohe kirja.

Laupäeval toimus Kehra Rahvamajas rahvarõivapäev ja kirbukas. Viimasest ei oska ma midagi arvata, aga mind paelus eeskätt kl 11-12 välja kuulutatud loeng Harju-Jaani kihelkonna rahvariietest, seda ERMi konsulendi Reet Piiri poolt. Ei tea, kuidas lugejaga, aga minul pole rahvariietest küll paraku ei suurt ega väikest pilti, nii lootsin tunnise teadmiste ammutamisega seda puudujääki (vähemalt osaliselt) likvideerida. Nii läkski: Reet Piiri tegi väga põhjaliku ülevaate rahvarõivandusest, läbi selle eri tahkude, riietuse, sajandite, geograafia jms. Mis jäi lahjaks, oli just Harju-Jaani rahvarõivaste käsitlus, aga muidu oli igati ok 🙂

Kehrast kimasin edasi Voose Rahvamajja, kus kestis Kodukant Harjumaa korraldatud poolepäevane kärajate üritus Harjumaa külade tuleviku teemal. Osavõtjaid palju ei olnud, aga küllap oli igal osalejal selle võrra rohkem häid ideid ja ettepanekuid kaasas. Kuusalu vallast näiteks oli neli külaliigutajat osalemas, samas kui lähemal asuvast Raasiku vallast mitte kedagi (: Kogutud ideed saavad olema aluseks uue Kodukant Harjumaa arengukava koostamisel ja kuuldavasti saab esimest analüüsi kuulda-näha linnade ja valdade päevadel algaval nädalal.

Edasi Raasikule, kus oli juba alanud kohalike pallivõlurite lahing Tallinna Kalev II-ga. See oli FC Jokeri teine mängu koduväljakul hiljuti alanud hooajal, eelmine mäng jäi mul Eestist eemal oleku tõttu vahele. Hoolimata jäisest tuulest oli ikka väga uhke staadionile jõudes klubi värvides lipumerd, täienenud taristut ja hulgaliselt kaaspoolehoidjaid kohata. Ja tasus kannatusi, sest Joker võitis 4:2. Ootan juba järgmist mängu, sedakorda 2. aprillil ja Maardus!

Pühapäev oli matka-päev: nimelt korraldasid Kolgaküla selts ja Looduse Omnibuss vahva matka Kolgakülast Nõmmeveskile. Foto-kokkuvõte on Facebookis olemas, neid siinkohal lisama ei hakka. Oli mõnus hapnikurikas liikumispäev, tänud siinkohal veel korraldajatele! Koju jõudes sai köetud saun ja selle juurde desserdiks üks Raasiku Õlletehase märzeni-õlu 🙂

Eelinfona lisan, et MTÜ Raasiku Rajad kavandab aprilli teises pooles kolme rahvamatka – huvilised, jälgige reklaami Facebookis ja Sõnumitoojas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s