Tagasivaade Raasiku Lions Klubi 2016. aasta esimesele poolaastale

Sellest, mis lionsite-värk üldse on ja kuidas Raasiku klubil läks 2015/2016 aastavahetuseni, võib lugeda siit: https://aareets.wordpress.com/2016/01/01/raasiku-lionsklubi-tegemistest/

Järgnev on kokkuvõtlik meenutus 2016. aasta I poolaasta tegevustest.

Raasiku klubi jaoks oli 2015. aasta lõpp kiire ja tegus aeg: korraldasime jõulukuuskede lõikamise ja nende heategevusliku müügi ning tulust tegime Raasiku valla suurperedele kopsakad jõulupakid. Uueks aastaks plaane tehes leppisime kokku, et nn auditoorseid koosolekuid peame võimalikult vähe. Nii külastasimegi Raasiku Õlletehast, Mistra-Autex ASi ja viimati tuntud riigitegelase Kaarel Eenpalu tütretütre Anne Eenpalu kodu Arukülas.

Raasiku Õlletehast väisasime jaanuarilõpu krõbedate külmadega. Paar aastat tegutsenud tootmine on pisitasa arenemas ja laienemas: lisaks mitut marki elavale õllele tehakse ka suurepärast kalja ja tellimusel ja näiteks siidrit. Ettetellimisel on võimalik tehast täiesti külastada, lisainfo kodulehelt. Meie jaoks oli märgilise tähendusega see, et tegu on ühega vähestest toiduainetesektori tootjatest terve Ida-Harju peale. Ja muidugi Raasiku nimi 🙂 Seda, et meile seal meeldis, näitab juuresolev foto.

Õlletehases

Külastasime klubiga ka Raasiku alevikus tegutsevat Mistra Autexit. Mistra on uuendusmeelne ja kiiresti arenev Eesti firma, kes tegutseb Raasikul juba juba 31 aastat. Hoogne eksportija, kelle tooteid kasutatakse kogu maailmas autotööstuses ja tööstusmasinates, kontorites ja kodudes. 300 töötajat ja aastakäive 25 miljonit eurot. Ettevõtte omanikke ja tegevjuht Priit Tamm tegi meile tutvustava esitluse ning näitas ka ettevõtte juubeliks valminud reklaamfilmi. Ettevõtte töötaja ja meie klubi liige Aivar Tiitso haaras seejärel ohjad enda kätte: käisime läbi kõik tsehhid, uurisime ja uudistasime. Fotol on meie ekskursantide grupp pisut väsinud moega, ent seda inspireeritum!

Mistras

Maikuu klubiõhtu raames kogunesime Anne Eenpalu juures. Kaarel Eenpalu ja tema järglased on Aruküla kogukonnale ikka olulised olnud, on ju Aruküla mõisahoone just Eenpalu poolt vallale kooliks antud. Vestlesime proua Annega hoogsalt juttu, enamasti kuulasime muidugi meie teda – tegi meile põhjaliku ekskursiooni oma kodu-muuseumis, pärast grilleinet aias õitsvate viljapuude vahel. 28. mail oli Kaarel Eenpalu 128. sünniaastapäev.

Anne juures

Kõige suurem ja ettevalmistust nõudnud ettevõtmine oli esimesel poolaastal  4. juunil Aruküla lauluväljakul toimunud turvalisuse perepäev. Oma tegevust tutvustasid kõik asjaomased riiklikud struktuurid ja mittetulundusühingud nii meilt kui mujalt.

Turvalisusepäeva kuulutus

Arvestades, et publiku pärast oli ülitihe konkurents – erinevaid ettevõtmisi toimus lähinaabruses mitmeid teisigi – andis see korraldajatele veendumuse, et oleme õige ja vajaliku asja eest väljas. Nii et turvalisusepäev tuleb ka järgmisel aastal, siis juba Raasikul. Sõnumitooja avaldas turvalisusepäevast toreda artikli, mis veebis lugemiseks alates 15.06.

Turvalisusepäev Raasiku TuletõrjeLionsid Arukülas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s