Raasiku valla kinnisvaraturu ülevaade

Kirjeldus on koostatud kinnisvaraportaali www.kv.ee kuulutuste põhjal, et saada ja anda ülevaade kinnisvara ostust-müügist ning üüripakkumistest Raasiku vallas 13. aprilli seisuga. Viimati tegin analoogse ülevaate mulle augusti alguses, enne seda juulis 2011 ehk käesolev kokkuvõte peaks andma ka pildi ajaga toimunud muutustest. Kinnisvaraportaale on muidugi teisigi (nt City24), aga kv.ee oma kasutajasõbralikkusega on mulle lihtsalt sümpaatne – ja muidugi on tegemist ka suurima omasuguse andmebaasiga. Konkreetse impulsi käesolev ülevaade teha on ajendatud lõppeval nädalal aset leidnud kohtumistest Harju-Jaani ja Jüri kiriku koguduste esindajatega ning aset leidnud diskussioonist kinnisvarahindade kohta.

Kokku on kv.ee-s pakkumisel 148 (mullu augustis 205) objekti Raasiku vallas, neist rohkem kui pooled on maatükid. Maju on müügis 39 , müügilolevatest majadest 9 asuvad Kullil, 8 Raasikul, 7 Arukülas, 4 Perilas ja 3 Järsil. Rohkem kui 100 000 eurot küsitakse 19 maja eest. Kalleim kv.ee kaudu müügis olev maja maksab 318 000 eurot (Arukülas Talve teel). Kõige odavama maja hind on 32 000 eurot (asub Perilas).

Kortereid on hetkel müügis 19, neist 10 Arukülas ja 5 Raasikul. Müügihinnad 8000 eurost 72 000 euroni. Nii odavaim ja kalleim korter asuvad Arukülas. Ruutmeetri hinnad alates 225 eurost Kivilool 723 euroni Arukülas Tallinna maanteel. Mullu augustis oli kortereid müügis rohkem, kokku 30: Arukülas 18 ja Raasikul 12. Korterite ruutmeetrihinnad ulatusid 887 euroni (2toaline Arukülas Tallinna maanteel).

Üürile pakutakse vallas ühte korterit (kv.ee keskkonna kaudu): 1-toaline korter Tehase 22 Raasikul on pakkumisel 70 euroga kuus. Mullu augustis ühtegi korterit üürile ei pakutud. Üürile ei pakuta (ega pakutud ka 2012. aasta augustis) ühtegi äripinda, maatükki, maja, majaosa ega garaaži ehk üüriturg on vallas jätkuvalt olematu.

Äripindade müügi kohta pakkumised puuduvad (mullu augustis 4 ja 2011 aasta juulis 9). Samuti ei pakuta müügiks garaaze (mullu oli pakkumisel üks garaaz Raasikul Paju tänaval hinnaga 5000 eurot).

Maatükkide müügipakkumisi on kokku 84 (mullu augustis 110, 2011 juulis 84).

Elamumaa (59 pakkumist mulluse 82 vastu) ruutmeetri hinnad jäävad vahemikku 0,83 (Pikaveres) ja 31,7 (Arukülas) eurot ruutmeetri eest. Tootmismaa osas on kaks pakkumist (Kullil ja Härnas); ärimaad müügis ei ole. Maatulundusmaa müügipakkumisi on 15 (augustis 21 ja 2011 juulis  10); hinnad 0,15 kuni 1,22 eurot ruutmeetri eest.

Hinnatrendid näitavad, et Raasiku vallas on kinnisvara soetada igati soodne, valikut on igale maitsele ja rahakotile. Miks mitte, vallas on ju kõik eluks vajalik olemas: mitmed koolid, lasteaiad, rahvamajad, ka huvikool. Toimub palju kultuuriüritusi ning on head tervisespordi harrastamise võimalused. Küllap kevade edenedes suureneb ka pakkumiste arv ja valik avardub veelgi.

3 thoughts on “Raasiku valla kinnisvaraturu ülevaade

 1. Ma nendiks, et see postituse lõpp läks natuke liiga roosaks ära. Olles ise Aruküla ümbrusesse kinnisvara otsinud ja tundes ka praegu mitut peret, kes hoiavad silmi/kõrvu lahti (Arukülas on tõmbekeskus, mis rahvast väga hästi külge tõmbab)… siis ütleks, et vähemalt Aruküla ja selle vahetu ümbrus on ostja jaoks koht, mis meenutab kinnisvara kõrbe.
  Ühelt poolt alevite ja väikelinnade häda Eestis on see, et üüripindasid ei ole, kuigi nõudlus selle järgi on.
  Teiselt poolt… kui müügis on mingi arv kinnisvara, siis see veel ei näita, et asi hästi on. Kui kõrvutada valla (või selle mingi piirkonna) pindalaga või hoopis rahvaarvuga ja saadud tulemust võrrelda omakorda teiste omavalitsustega, siis saaks natuke arvestatavama pildi.. kardan, et siis asi nii hea ei näi.
  Kinnisvara juures on ju veel see aspekt, et “anything goes” ei ole realistlik. Igal ostjal on oma huvi ja igal müüjal oma huvi ja need saavad kokku tavaliselt mõlema poole karmide kompromisside mõjul. Aruküla alevis müügis olevate majade puhul on aga müüjate kompromissivalmidus väga madal – oodatakse “seda õiget ostjat/müüjat/maja” ja nii püsibki “status quo” juba pikemat aega.

 2. Heikoga nõus. Osad praegu kinnisvaraportaalides rippu olevatest objektides on mulle tuttavad 6-7aasta tagusest ajast, kui ma ise siia elamist otsisin. Pakutav on sageli üle hinnatud või ei sobi pikemas perspektiivis (liiga kallid ülalpidamiskulud korterites nt versus müügihind).
  Turust parema ülevaate annab maa-ameti kinnisvaratehingute statistikabaas – palju üldse müüakse, mis hinnaga ja suuruses.

 3. üks näide-ootamatult tuli müüja-pakun sellest ajast,kui poeg naisega üürib Tallinnas korterit-nüüd on kiire kolimisega-nemad kiirustasid sest laenude tõttu-panga küüsist pääsemine on minu korter–ettearvamatu see turg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s