Oktoobrikuu viimane täisnädal

Valimised on läbi – elagu valimised!, võiks tänast kokkuvõtet päevakohaselt alustada. Isiklik tulemus oli suurepärane, tänan siinkohal veel kõiki, kellele pole jõudnud või teadnud tänusõnu edastada. Eks lähemad päevad näita, kes kellega ühte heidab, aga kui sõna tänapäeval midagi maksab, siis võiks koostöö-kokkulepet sõlmituks lugeda 🙂

Lõppeva nädala märksõnad: autolahvka Peningil, 2014. aasta vallaeelarve projekt, Jägala-Ülemiste kanal, Harju-Jaani kirik 150.

See oli alles eelmisel reedel, mil õnnestus meie lõunapoolsetes külades käiv autolahvka ka Peningile meelitada. Esmaspäeviti ja neljapäeviti, alguselt poemehe pakutud 13.30 asemel 12.15-12.40. Lähen 28. oktoober ise ka läbi, teen ehk toetava ostu 🙂

Järgmise aasta eelarve projektiga edeneb hästi. Kehtiva korra järgi peab vallavalitsus volikogule tasakaalus eelarve projekti üle andma 1. detsembriks – me teeme seda jupp maad kiiremini, sest põhilisem on juba täna koos, jäänud on üksnes detailid.

Jägala-Ülemiste kanal, mis Raasiku valda Kiviloolt Igavere allosani “lõhestab”, on Tallinna Vesi AS hallata, selle kallastel transpordivahenditega liigelda ei ole lubatud, v.a teenindav transport. Paraku on TV paigaldatud tõkkepuudest kanaliäärse(te)le tee(de)le palju tüli ka kohalikele elanikele, kelle liikumist häiritakse. Ametnikuna saan ma aru, et kui nende vastutada on ka selle veehaarde keskkonnaaohutus, siis päris traktoreid, busse jms sinna kimama lasta ei saa. Et see kanaliäärne tee on kanali teenindustee ja mõeldud ainult Tallinna Vee hooldetiimile. Erand tehakse jahimeestele (antakse shlaagbaumide lukkude võtmed), kui nood on nõus vastava lepingu sõlmima ja kopsaka deposiidi tasuma. Vaatame, mis saab, vbl on lahenduseks see, et aidata jahimeestel see leping sõlmida ja jahimehed aitavad vastu 🙂

Laupäeval tähistasime Harju-Jaani kiriku 150. aastapäeva. Jumalateenistus kirikus, kus valla poolt kingituseks pühendusega altaripiibel, seejärel ettekanne kiriku ehitamise ajaloost ja koosviibimine rahvamajas. Oma väikeses tervituses avaldasin vallavalitsuse nimel toetust diakon Leole tehtu ja plaanitava eest, vihjates koguduse juhatuses esile kerkinud mõttemalli – kõik senised projektid ja plaanid üle parda heita – vildakusele. Õnnestus ka peapiiskop Andres Põderiga sel teemal vestleda, ta jagas seda hinnangut, mõistagi omal diplomaatilisel moel.

27.10 peab FC Joker 1993 oma selle hooaja viimase mängu, alagrupi liidriga tolle koduväljakul Maardus. Olen peaaegu et kõikidel Jokeri mängudel käinud ja lähen nüüdki pöialt hoidma – kuis muidu 🙂

31. oktoobril toimub vallavolikogu uue koosseisu esimene istung. Päevakord on seadusest tulenev: vallavolikogu esimehe valimine, vallavolikogu aseesimehe valimine, vallavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine.

Tulekul on turvalisuse teemalised ümarlauad: 31.10 Raasiku rahvamajas, 05.11 Pikavere koolimajas ja 07.11 Aruküla rahvamajas. Algus kõikjal kl 18.30. Osalevad organisatsioonid: Politsei- ja Piirivalveameti Ida- Harju politseijaoskond, Maanteeamet, Põhja Päästekeskus, Eesti Naabrivalve, MTÜ Raasiku Tuletõrje, Raasiku vallavalitsus.
Teemad: avalik kord, oma vara kaitse, vabatahtlikud ja nende roll korrakaitses ja tegevus Raasiku vallas. Eesti Naabrivalve ja Eesti Politsei koostöö kogemused ja perspektiivid. Päästeteenistuse ja MTÜ Raasiku Tuletõrje koostööst ja tuleviku ja veelgi parema koostöö planeerimine. Liiklusohutus.
Saamaks ümarlaual oma küsimustele konkreetsemaid vastuseid, saada palun oma küsimus eelnevalt aare.ets@raasiku.ee, lisades, milliselt ametkonnalt vastust ootate.

1. novembrist algab iga-aastane vallakodaniku kampaania, mis vältab kalendriaasta lõpuni. Ikka selleks, et motiveerida inimesi registreerima oma elukohaks Raasiku vald. Eelmise aasta kampaaniaga (aasta kahe viimase kuuga) tuli 49 uut juurde), samas jaanauris lahkus ca 30 inimest Tallinnas käivitunud tasuta ühistranspordi pärast. Sellised me oleme, ikka hüvede jahil (: 

Pühapäeval, 3. novembril toimub jalgsimatk Järsi soosse/Kurgla rappa. Retke pikkuseks ca 6 km, kummikud jalga. Stardime Aruküla raudteejaamast kl 12.00. Täpsemalt FBs.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s